Jakie funkcje powinien posiadać nowoczesny telewizor?

Jakie funkcje powinien posiadać nowoczesny telewizor?

Decydując się na zakup telewizora kierujemy się zazwyczaj jego ceną w odniesieniu do przekątnej obrazu. Oczywiście należy wziąć pod uwagę również szereg parametrów odbiornika, poczynając od najprostszych wyborów jak np. ekran plazmowy (PDP) czy ciekłokrystaliczny (LCD) lub wybór pomiędzy telewizorem Full HD a HD Ready.

Poniższy tekst dotyczy jednak tych cech odbiorników, które zazwyczaj traktowane są jak dodatkowe udogodnienia, ale ostatecznie wpływają również na funkcjonalność oraz komfort użytkowania sprzętu.

Funkcja AVL

Cóż to takiego? W wolnym tłumaczeniu oznacza „automatyczne wyrównanie poziomu dźwięków”. W czasach, gdy co chwila jesteśmy atakowani reklamami o głośności znacznie przekraczającej poziom normalnego programu, udogodnienie przeciwdziałające tej praktyce okaże się na pewno bardzo przydatne. Bardziej zaawansowane funkcje pozwalają również wyłączyć program w czasie reklam, co doceni każdy użytkownik nagrywający programy.

Funkcje w TV

Przeczytaj więcej informacji o telewizorach z tą funkcją:
Sony LX900

PIP Picture In picture

Znana już od wielu lat funkcja „obraz w obrazie” umożliwiająca jednoczesne wyświetlanie na ekranie dwóch lub więcej obrazów. Rozwiązanie przydatne na przykład wówczas, gdy czekamy na wznowienie filmu przerwanego przez reklamy. Użytkownik może oglądać inny program i kontrolować sytuację na głównym, podglądając go w okienku.

Funkcje w TV

Przeczytaj więcej informacji o telewizorach z tą funkcją:
Samsung LE32C650
SAMSUNG UE46C8000

Gniazdo pamięci SD/SDHC

Wygodne i proste rozwiązanie, dzięki któremu, aby obejrzeć pokaz zdjęć lub filmów AVCHD na telewizorze wystarczy wyjąć kartę z aparatu fotograficznego lub kamery i wsunąć ją w specjalną szczelinę na obudowie odbiornika TV.

Funkcje w TV

Bez konieczności podłączania kabli. Wśród modeli, które obsługują tę technologię są np. odbiorniki Panasonica.

Przeczytaj więcej informacji o telewizorach z tą funkcją:
Sony KDL 40NX700

Nagrywanie programów cyfrowych

Możliwości są przynajmniej dwie: odbiornik z wbudowanym dyskiem twardym lub podłączenie telewizora pod zewnętrzny dysk twardy. To drugie rozwiązanie oferuje np. Panasonic VIERA G20, który obsługuje „twardziele” o pojemności między 160 GB a 1 TB (1 terabajt). Użytkownik może nagrywać video bezpośrednio z programów cyfrowych.

Przeczytaj więcej informacji o telewizorach z tą funkcją:
Panasonic TX-P42G20E

Internet

Na razie raczej ciekawostka, powiązana z tendencją, aby łączyć środowisko telewizji z Internetem i umożliwić wygodniejszą obsługę dostępnych materiałów. Chodzi tutaj o systemy takie jak Viera Cast Panasonica czy Internet@TV Samsunga.

Funkcje w TV

Zobacz ofertę na telewizory z tą funkcją:
SAMSUNG UE40C7000
SAMSUNG UE55C7000

Ten pierwszy, poza przekazami TV aktualizowanymi co minutę (serwisy informacyjne), oferuje również dostęp do portali YouTube czy Picasa (warunkiem jest szerokopasmowy dostęp do Internetu, min. 2 Mb/s). Klawiatura umożliwia lepsze niż pilot telewizyjny nawigowanie po serwisach internetowych.

Zobacz materiał filmowy przedstawiający najciekawsze funkcje w telewizorach.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more