PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Prezentacja Sony Xperia Tipo, zapowiedziana na trzeci kwartał 2012 roku.

Prezentacja Sony Xperia Tipo, zapowiedziana na trzeci kwartał 2012 roku.

Sony Xperia Tipo to kompaktowy smartfon z systemem operacyjnym Ice Cream Sandwich Android 4.0, stworzony z myślą o gałęzi rynku - tanich smartfonów. Będą dwie wersje telefonu Xperia Tipo, standardowa - z pojedynczą kartą SIM, oraz Dual-SIM o nazwie Xperia Tipodual, urządzenie, wciąż dość rzadko spotykane w świecie Androida.

Front smartfona Sony Xperii Tipo mieści nieduży 3,2" nietłukący wyświetlacz o rozdz. 320 x 480 pikseli. Z tyłu umieszczono dość podstawowy 3,2-megapikselowy aparat fotograficzny, nagrywający w jakości VGA. Wewnątrz znajduje się 800MHz procesor Snapdragon wraz z 512 MB pamięci RAM. Wewnętrzna pamięć flash wynosi 2,9 GB, z czego 2,5 GB dla użytkownika, i posiada również slot kart microSD.

Posiada wszystkie zwykłe funkcje Androida, takie jak łączność 3.5 G, Wi-Fi, GPS i Bluetooth. Standardowe oprogramowanie - Android 4.0 zawiera kilka ulepszeń od Sony, zwłaszcza jeśli chodzi o multimedia.

Xperia tipo waży prawie 100 gramów, mierzy 103 x 57 x 13 mm, i posiada 1500 mAh baterię, umożliwiającą do 4,5 godziny rozmów i 22 dni czuwania w sieci 3G, chociaż, jak to bywa w świecie rzeczywistym, bateria starczy nam na znacznie krócej. Zdaniem Sony, Xperia Tipo dostępna będzie w trzecim kwartale 2012 roku, w kolorach: białym, czerwonym, niebieskim i czarnym.

Mimo braku informacji o cenie, wiemy że Xperia Tipo skierowana jest dla początkujących konsumentów, spodziewamy się więc, że cena detaliczna wyniesie około 150 € bez abonamentu.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Prezentacja Sony Xperia Tipo, zapowiedziana na trzeci kwartał 2012 roku.