PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Measy U4C - VideoTest Plus!

  • Dodano: 3 lata, 8 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 2738
  • Ocena: (0) (0)
Measy U4C - VideoTest Plus!

Jakiś czas temu na VideoTesty.pl mogliście obejrzeć i przeczytać recenzję dongla Measy U4C, który oceniłem bardzo pozytywnie, jednak było kilka rzeczy do których miałem zastrzeżenia. Producent odpowiedział na nie błyskawicznie, lecz ze względu na problemy techniczne mogę dopiero teraz przekazać Wam te dobre informacje.

To co najbardziej mi się wówczas rzuciło w oczy to niedostosowanie kamerki w urządzeniu do działania ze wszystkimi telewizorami, konkretniej tymi, które mają wejście HDMI po lewej stronie patrząc od strony ekranu. Mówiłem, że producent tego nie przewidział, a jednak okazało się, iż ma on w swojej ofercie stację dokującą Measy U2C-D, która oprócz odpowiedniego ustawienia sprzętu zapewnia także dodatkowe funkcjonalności, jak obsługa kart SD, czy bonusowych portów USB 2.0. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym wydatkiem ok.50zł. Mało które urządzenie może poszczycić się Androidem 4.4 KitKat na pokładzie, a takim urządzeniem jest właśnie Measy U4C, lecz miałem problemy z aktualizacją. Okazało się, że to niestety tylko ja mam chyba takie problemy, bo inni z powodzeniem zaktualizowali swoje dongle. Bezdyskusyjnie zawaliłem na całej linii w tej sprawie nie potrafiąc tego dokonać. A przyciskiem, którego przedtem nie mogłem znaleźć okazał się (tak jak myślałem) "Reset".

Moja nauczycielka od elektrotechniki również nie byłaby ze mnie dumna. Marudziłem na brak przycisku zasilania na urządzeniu. Ale po krótkich kalkulacjach: Measy U4C zasilany napięciem 5V i prądem o natężeniu 1A, w ciągu jednego miesiąca pochłonie aż - uwaga - 1,78zł z naszego budżetu.

Ale oprócz rzeczy, które mi nie pasowały zaspokojono moją ciekawość dotyczącą powietrznej myszki, która jak się dowiedziałem pracuje w oparciu o żyroskop, a skoro już przy niej jesteśmy; wspominałem o jej zasilaniu na baterie typu AAA, które mi nie pasowało, lecz zawsze możemy wymienić zwykłe baterie na akumulatorki lub wybrać inny model Measy, który ma wewnętrzny akumulator.

Jak widać nawet recenzent może się mylić, a grunt to się przyznać do błędu :) Mam nadzieję, że osoby, które przez te wiadomości były lekko zniesmaczone do urządzenia nawrócą się na nie w 100%, bo jest to znakomity sprzęt!

blog comments powered by Disqus
Więcej
Measy U4C - VideoTest Plus!