PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Gramy w Alice VR na Oculus Rift!

Gramy w Alice VR na Oculus Rift!

Alice VR to gra, która bazuje na wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości i gogli Oculus Rift. Jacek, nasz redaktor, postanowił sprawdzić, czy tytuł ten rzeczywiście jest tak dobry, jak twierdzą inni recenzenci.

Poznajcie Alicję 

Alice VR to pierwsza pełnoprawna gra w Wirtualnej Rzeczywistości zrobiona przez polski zespół developerów - Carbon Studio. Zarazem jest to pierwsza gra logiczna łącząca światy z pogranicza Sci-Fi i książek Lewisa Carolla, w tym prawie że tytułowej "Alicji w Krainie Czarów". Ograliśmy kilkanaście pierwszych minut rozgrywki i wstępnie oceniamy z czym właściwie Alice VR się je.


Xiaomi Mi A1

Niesamowicie wysoki poziom gry możemy zauważyć już w pierwszej minucie. Jako Alice budzimy się ze śpiączki na statku kosmicznym, gdzie komputer pokładowy Kier instruuje nas w kwestii napraw na tymże statku. Profesjonalny polski dubbing, w tym wypadku głos Krystyny Czubówny przyprawia wręcz o ciarki od nadmiaru niesamowitego klimatu. Całość Alice VR jest profesjonalnie spolszczona i to pozwala na niespotykaną dotąd Immersję w rozgrywce fabularnej.

Co powinieneś wiedzieć o VR?

Gameplay 

Same mechanizmy gameplayu również dopasowane są stricte do wirtualnej rzeczywistości. Gra nie pędzi do przodu i pozwala nam na powolną eksplorację statku. Wszystkie czynności, które wykonujemy dzieją się w pełni bez interfejsu i w sposób intuicyjny. Alice VR to gra opierająca się w głównej mierze na łamigłówkach, stąd nawet mniej doświadczeni Wirtualni Gracze nie poczują się zagubieni.

Alice VR

Szukacie gogli VR?

Po przejściu paru pięter statku, rozwiązania dwóch łamigłówek, a także wykorzystania mechaniki zmniejszania postaci jesteśmy w stanie z uśmiechem na ustach powiedzieć - polskie studio zapewniło niesamowite doświadczenie VR, w które z chęcią będziemy brnąć, niczym Alicja w świat spotkany po drugiej stronie króliczej dziury.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Gramy w Alice VR na Oculus Rift!
Autor: Łukasz