• Nie jesteś zalogowany.

#1 Sty 26, 2014 01:18:01

Dajaj
Od: Żnin
Reputacja: +  31  -
Profil   Wyślij e-mail  

Gotowe zestawy komputerowe - NIGDY WIĘCEJ!!

Przyznajcie sami, że dużo razy mieliście okazje zobaczyć na wielu serwisach aukcyjnych ulotki tego typu:

Aczkolwiek czy nie zastanawiała was cena takiego zestawu? Dlaczego to wszystko jest takie tanie ? Dużo gratisów, świeżutki i pachnący komputerek, który często będzie podstawiony przez kuriera pod nasze drzwi za darmo – czego chcieć więcej myślimy? Otóż chcemy raczej komputera, a nie produktu komputero-podobnego /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/neutral.png" />

Takie „ zestawy komputerowe " nigdy nie będą spełniały swojej roli. W takowych przypadkach możemy zauważyć, iż sprzedawcy praktycznie zawsze pomijają nazwy komponentów, które wpływają na jakość jak i stabilność pracy naszej jednostki. Powodem tego jest po prostu cena danych podzespołów. Często na różnych forach możemy spotkać się z różnymi problemami dotyczących jednostek komputerowych, ale większość z takowych problemów jest związana z gotowcami.

Główną zasadą takich sprzedawców jest to, że każdy produkt musi być przez nich sprzedany, dlatego też pakują złom, który zalega na ich magazynach w piękną i świecąca obudowę, i czekają na naiwnego kupca /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/smile.png" /> Warto dodać; iż takie zestawy posiadają pląby gwarancyjne na obudowach - nie ma co liczć na modyfikacje, czy chociażby wyczyszczenie wnętrza obudowy - bo przecież zobaczyłbyś, co ma w środku…

„ No tak, ale to wszystko jest już gotowe, a ja nie znam się na składaniu komputerów i częściach ’’

- W takim przypadku, jeśli sam nie jesteś w stanie dobrać sobie odpowiednich, sprawdzonych podzespołów, istnieje wiele for internetowych, na których to znawcy specjalnie składają zazwyczaj co miesiąc odpowiednie zestawy w określonych kwotach. Jednym z takich jest to, na którym aktualnie czytasz ten materiał. Temat znajduje się pod tym linkiem >> Kliknij, aby przejść do tematu
[videotesty.pl]

Zapraszam do dyskusji na ten temat /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/smile.png" />

Pozdrawiam Damian.

Edytowany PatrykLasak1 (Kwi 14, 2017 15:27:52)

#2 Sty 26, 2014 10:45:53

Adrian104
Reputacja: +  0  -
Profil   Wyślij e-mail  

Popieram to co Dajaj napisał sam się dałem na to nabrać kupiłem niby idealny i tani zestaw do gier a co się okazało to same problemy na sam początek to musiałem wymienić zasilacz bo komp po samym testowaniu bez podkręcania stawał się nie stabilny a nawet resetował założyłem nowy zasilacz SilentiumPC 550W Deus M1 80Plus Bronze i nowe chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225 aktualnie komp jest podkręcony do stałego 4100mhz i grafika do taktowania 1100mhz oras pamięć grafiki do 6500mhz
komp jest stabilny zalecana jest jeszcze wymiana płyty głównej ale na razie brak kasy i morał z tego taki że kupiłem gotowy zestaw za 2000zł i zmuszony jestem dołożyć do niego kolejny 1000zł

http://allegro.pl/anubis-6-rdzeni-4-1ghz-8gb-gtx660-2gb-ddr5-1tb-gry-i3753361529.html [allegro.pl]

#3 Sty 26, 2014 12:59:08

Dajaj
Profil   Wyślij e-mail  

37 osób kupiło 37 sztuk

Widze że interes kwitnie… Bez komentarza

Pozdrawiam Damian.

#4 Sty 26, 2014 18:39:51

KamilPC
Profil   Wyślij e-mail  

Względnie zapewne i tak dużo osób zdecyduje się na zakup takowych zestawów komputerowych, chociażby na komunie (typowe). Wiele jest takich osób, a przecież zestawy składane wychodzą nie tylko taniej, ale także mamy gwarancję wglądu w to, na czym będziemy działać.

Raczej przymusowo jesteśmy zmuszani do serwisowania takich zestawów, nie tylko ze względu na magazynowane w nim podzespoły (które, nie oszukujmy się, są bardzo stare) ale także na zanieczyszczenia, które przecież z czasem będą bardzo widoczne (dla komputera… bo “przecież plomba”).

#5 Sty 26, 2014 20:36:32

pyzior
Profil   Wyślij e-mail  

To jak najbardziej prawda że te komputery to złom. Problem w tym że kupują go ludzie którzy na fora nie zaglądają i zapewne większość z nich tego czy innych wpisów na ten temat nigdy nie przeczyta….
Komputer podlinkowany przez Adriana to jeszcze nie taka tragedia-w grudniu widziałem na allegro zestawy złożone z Core2duo za 1000zł. http://allegro.pl/komputer-do-gier-3d-2-x-3-4-ghz-4gb-1tb-win-coa-i3688691695.html [allegro.pl]

#6 Sty 26, 2014 23:14:08

angelus
Reputacja: +  1  -
Profil   Wyślij e-mail  

po co tak daleko szukać? jest pełno “ekspertów” co takie “zestawy” składają na forach byle by było amd lub intel na chorych oszczędnościach, a potem bo coś nie działa, komp taki wolny, gry słabo “lecą” itp.

Edytowany angelus (Sty 26, 2014 23:14:27)

#7 Sty 27, 2014 08:24:53

ernet
Profil   Wyślij e-mail  

@dajaj. Rozumiem,że tak, jak napisałeś, może być. Jednak to tylko puste słowa. Czy kiedykolwiek
zajrzałeś do środka takiego ( podajesz ulotkę w przykładzie ) komputera, aby sprawdzić,co rzeczywiście jest w środku ? Co nie zgadza się z jego opisem, mimo plomb ?
bo i tak, jakbym miał składać, to w oparciu- jak piszecie- o różne fora.

Edytowany ernet (Sty 27, 2014 08:27:00)

#8 Sty 27, 2014 08:47:51

Dajaj
Profil   Wyślij e-mail  

Cytat:

bo i tak, jakbym miał składać, to w oparciu- jak piszecie- o różne fora.

I prawidłowo, ale nie każdy ( jak widać w przypadkach u góry ) ma taką wiedzę jak ty, i są niestety nadal tacy, którzy kupują takie komputery. Wiele ludzi przynosi mi je potem do naprawy - Szczerze? Wole składać nowe, niż zarabiać na tych gotowcach wiedząc, że i tak za pół roku właściciel przyjdzie z kolejną usterką.
Co do zgodności z opisem - to ma być wg. Ciebie opis?

Cytat:
KOMPUTER I7 4x3,9GH DDR 8G GTX660 2G HDD 1TB WIFI

Części jakoby się zgadzają, ale czy chciałbyś to kiedyś kupić czytając taki opis? Wątpię…

Pozdrawiam Damian.

#9 Sty 27, 2014 09:22:33

keNzi
Reputacja: +  7  -
Profil   Wyślij e-mail  

ernet
@dajaj. Rozumiem,że tak, jak napisałeś, może być. Jednak to tylko puste słowa. Czy kiedykolwiekzajrzałeś do środka takiego ( podajesz ulotkę w przykładzie ) komputera, aby sprawdzić,co rzeczywiście jest w środku ? Co nie zgadza się z jego opisem, mimo plomb ? bo i tak, jakbym miał składać, to w oparciu- jak piszecie- o różne fora.

Masz przykład Adrian104 - kupił taki i dodatkowo musiał wydać połowę tyle ;/

Adrian104
Popieram to co Dajaj napisał sam się dałem na to nabrać kupiłem niby idealny i tani zestaw do gier a co się okazało to same problemy na sam początek to musiałem wymienić zasilacz bo komp po samym testowaniu bez podkręcania stawał się nie stabilny a nawet resetował założyłem nowy zasilacz SilentiumPC 550W Deus M1 80Plus Bronze i nowe chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225 aktualnie komp jest podkręcony do stałego 4100mhz i grafika do taktowania 1100mhz oras pamięć grafiki do 6500mhz
komp jest stabilny zalecana jest jeszcze wymiana płyty głównej ale na razie brak kasy i morał z tego taki że kupiłem gotowy zestaw za 2000zł i zmuszony jestem dołożyć do niego kolejny 1000zł

http://allegro.pl/anubis-6-rdzeni-4-1ghz-8gb-gtx660-2gb-ddr5-1tb-gry-i3753361529.html [allegro.pl]

Top Dog & Growth Hacker & Django/Python Developer

Edytowany keNzi (Sty 27, 2014 09:23:58)

#10 Sty 31, 2014 17:12:28

nafta103
Reputacja: +  2  -
Profil   Wyślij e-mail  

Ja też się nabrałem musiałem 70% części powymieniać zasilacz bandicot jakiś 400W pisało: BArdzo mocny i stabilny zasilacz 400W“!!!” możliwość rozbudowy do 2 kart graficznych Bardzo wydajna karta graficzna GT610 2GB DDR3 “!!!” były pokazane gry takie jak Crysis3, assassin creed 4, Battlefield 4, GTA IV, po zakupie kompa okazało się że płyta główna nie miała możliwości rozbudowy do 2 kart zasilacz tani pół kilowy kawałek blachy z pustymi transformatorkami owinietymi plastikami jakimiś grafika gorsza od zintegrowanej, dosłownie San Andreas ledwo chodził zmieniłem zasilacz na Silentium PC Deus G1 500W, chłodzenie z boxowego odkurzacza na Silentium PC Spartan PRO HE924, grafike na Sapphire Radeon R9 270X 2GB DDR5 OC Boost Dual-X mam zamiar jeszcze zmienić mobo na ASUS P8Z77-V LK LGA1155 USB 3.0 SATA3 Z68 i dokupić 4GB Ram, oglądałem setki pecetów na allegro i nie tylko, pisali że do gier że do czego to nie bedzie i na ile to nie starczy po czasie jak już wszedłem w ten świat komputerów patrzałem z ciekawości komputery bo lubię popatrzeć i na takie kompy ‘gotowce’ WYPRZEDAŻ najmocniejsze pc no to patrze na opinie usera no i co zonk multikonta na allegro i fake komentarze typu ‘Faktycznie bardzo mocny komputer’ etc tak więc na to też zwracajcie uwagę nawet przy kupnie osobnej części bo miałem taki przypadek z płytą główną niby firma ładnie wszystko a przyszło co do czego to musiałem zgłosić kolesia na policję bo kasa mu poszła przelewem okazało się że to koleś prywatny prowadził swoje konta na allegro i wciskał kity płytę dostałem dopiero po 2 miesiącach + chyba 200zł coś takiego jak by odszkodowania.. kurde rozpisałem się tu trochę heh no ale ogólnie mówiąc to nie ma co kupować tzw “składaków” Pozdrawiam

CPU: Ivy Bridge Core i5-3470 3.6GHz @ 3.8GHz x4
RAM: HyperX 8GB 2X4GB DDR3 1600MHz CL9 XMP
GPU: Sapphire Radeon R9 270X 2GB DDR5 OC Boost Dual-X
PSU: SilentiumPC Deus G1 500W 80+ Bronze
MOBO: MSI H61M-P20 (G3)
COOLER: Silentium PC Spartan PRO HE924
OBUDOWA: AKYGA AKY002BR GAMER B/Z RED

Stopka forum

Narzędzia moderatora

Lo-Fi Version