• Nie jesteś zalogowany.
  • Indeks
  • » Monitory
  • » Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2k i 4k na Monitorze FHD ? - Poradnik [RSS Feed]

#1 Maj 25, 2016 19:58:29

PatrykLasak1
Od: Fajna;)
Reputacja: +  89  -

Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2k i 4k na Monitorze FHD ? - Poradnik

Witam was w kolejnym poradniku!

Niektóre karty graficzne posiadają ciekawe opcje, mianowicie VSR (karty od AMD) i DSR (karty od Nvidia) - w sterownikach kart z obu tych firm możemy włączyć tzw. super rozdzielczość, czyli lepszą jakość obrazu! Zapraszam was do dowiedzenia się, w jaki sposób można to zrobić.

CZYM JEST VSR I DSR?

VSR i DSR - “to funkcja przeznaczona do automatycznego, ponownego renderowania obrazu w wyższych bardziej szczegółowych rozdzielczościach, a następnie skalowana w dół do rozdzielczości Twojego monitora, zapewniając Ci grafikę w jakości 4K na ekranie FHD.”

Jak włączyć DSR na karcie NVIDII ?

Najpierw otwieramy panel sterowania NVIDIA i wchodzimy w ustawienia 3D, a następnie wybieramy opcję zarządzanie ustawieniami 3D. Tam odnajdujemy opcję DSR i zaznaczamy w niej 2,00x, 2,5x; 3,0x i 4,0x - klikamy zastosuj i gotowe! Dodatkowo możemy wyregulować sobie na przykład gładkość DSR.

Zerknijcie na poniższe ustawienia. Mam monitor w 2k,ale dzięki włączeniu opcji o których powyżej pisałem, mogę odpalić dowolną grę także w 4k, a nawet w 5k! Jednak pod warunkiem,ze mój sprzęt, a zwłaszcza grafika da radę obsłużyć tak wysoką rozdzielczość ekranu.

CO UZYSKAMY PO WŁĄCZENIU FUNKCJI DSR?

Dzięki funkcji DSR obraz jest bardziej szczegółowy i nasycony, a przez to staje się bardziej ostry/żywy. Dzięki temu możemy cieszyć się lepszą jakością kolorów, szczególnie w grach na ekranie FHD za darmo - pod warunkiem, że podzespoły naszego komputera (a zwłaszcza karta graficzna) dadzą radę.

Pamiętajmy,że w niektórych grach uzyskany efekt będzie bardzo dobry, a w innym np. starszych praktycznie żaden, to zależy już od konkretnej gry, choć w przypadku nowych gier to w każdej uzyskany efekt powinien być widoczny, gdyż wszystkie nowe gry wspierają rozdzielczość 2k i 4k.

Moje hobby, to: sprzęt komputerowy,nowinki technologiczne, gry na PC, filmy, seriale,książki fantasy oraz jazda na rowerze górskim w terenie.

Edytowany PatrykLasak1 (Cze 30, 2017 21:54:01)

#2 Cze 2, 2016 19:56:46

Brisingrr1
Reputacja: +  1  -
Profil   Wyślij e-mail  

potwierdzam, rzeczywiście ustawienie tej opcji w danej grze skutkuje nieco lepszą jakością obrazu, choć wiadomo że to i tak nie jest prawdziwa jakość 4K;(

Ale zawsze to coś

#3 Cze 2, 2016 22:42:14

PatrykLasak1

Brisingrr1
potwierdzam, rzeczywiście ustawienie tej opcji w danej grze skutkuje nieco lepszą jakością obrazu, choć wiadomo że to i tak nie jest prawdziwa jakość 4K;(Ale zawsze to coś

lepsze to, niż nic

Moje hobby, to: sprzęt komputerowy,nowinki technologiczne, gry na PC, filmy, seriale,książki fantasy oraz jazda na rowerze górskim w terenie.

#4 Cze 7, 2016 21:52:35

Xalven
Reputacja: +  32  -
Profil   Wyślij e-mail  

Sam czasami korzystam z VSR w jednych grach lepiej to widać w innych słabiej.
Np:
W BF3/4 widać mocno różnice zwłaszcza jeżeli chodzi o krawędzi tekstur.
W NFS Shift 2 nie widać jak dla mnie kompletnie nic.
Trza by to było w jakimś RTS przetestować tam to powinno być mocno widoczne.

AMD A8-3820 @ 4.0 Ghz
Creative X-Fi Surround 5.1 Pro
Zalman cnps14x
Kingston DDR3 8GB 1600MHz HyperX Fury Black CL10
MSI A55m-P33
MSI r7 360
Chieftec 500W GPS-500A8
SilentiumPC Brutus M25 Pure Black
A-Data SSD SP920 128GB
Western Digital 1TB
Samsung TE390 22
Samsung SH-224DB

#5 Cze 8, 2016 22:36:20

PatrykLasak1

Xalven
Sam czasami korzystam z VSR w jednych grach lepiej to widać w innych słabiej.Np:W BF3/4 widać mocno różnice zwłaszcza jeżeli chodzi o krawędzi tekstur.W NFS Shift 2 nie widać jak dla mnie kompletnie nic.Trza by to było w jakimś RTS przetestować tam to powinno być mocno widoczne.

Zgadzam się, w jednych grach efekt będzie mocno widoczny, w innych tylko minimalnie, a w jeszcze innych nic lepszy obraz nie będzie;(

Ale to już zależy od gry ;(

#6 Sie 24, 2016 21:09:41

Antekon1
Reputacja: +  0  -
Profil   Wyślij e-mail  

Fajny bajer z tym włączeniem 2k i 4k na monitorze FHD - w niektórych grach to prawie nic nie daje - bo to zależy od danej gry jak to zrobili,ale w większości nowych gier np. NfS 2016 daje bardzo dużo - POLECAM spróbować

#7 Sie 25, 2016 19:29:01

PatrykLasak1

dokładnie - fajna rzecz - tez grałem w nowego NfS w 4k na monitorze FHD, bo sama jakość grafiki tej gry na detalach ultra w FHD jest o dziwo tylko dobra;(

#8 Lut 26, 2017 08:17:38

mikronos5
Reputacja: +  1  -
Profil   Wyślij e-mail  

Kurde nie wiedziałem,że taka opcja istnieje!

Sprawdziłem u siebie na kompie i rzeczywiście świetna sprawa z tym - to działa!

#9 Mar 1, 2017 18:35:48

PatrykLasak1

mikronos5
Kurde nie wiedziałem,że taka opcja istnieje!Sprawdziłem u siebie na kompie i rzeczywiście świetna sprawa z tym - to działa!

Ano działa i to sporo daje w nowych gierkach jeśli chodzi o jakość obrazu/vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/wink.png" />

• Indeks
  • » Monitory
  • » Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2k i 4k na Monitorze FHD ? - Poradnik[RSS Feed]

Stopka forum

Narzędzia moderatora

Lo-Fi Version