• Nie jesteś zalogowany.

#1 Lis 26, 2017 08:07:57

ANDTRZ07
Reputacja: +  0  -
Profil   Wyślij e-mail  

Budowa komputera na I7 8700

Witam

Chciałbym was prosić o poradę w budowie nowej jednostki

Zależy mi na zbudowaniu komputera z przeznaczeniem głównie do gier (do gry lol).
Przedstawiam mój wstępny wybór:
Procesor - i7 8700 / k - Nie zależy mi na podkręcaniu więc pewnie bez k. Chyba że są jakieś argumenty dlaczego warto dopłacić.
Płyta główna - Tutaj mam największy problem z wyborem. Producenci oferują ogromną ilość płyt głównych. Aby ułatwić sobie wybór, zawęziłem grono producentów do Asus i MSI. Do Asusa mam większe przekonanie (poprzednia płyta crosshair iv formula służyła ok 8 lat). Do MSI troszkę mniejsze przekonanie (brata MSI w ciągu 3 lat dwa razy w serwisie)
Moje typy: Asus Maximus X Hero oraz MSI Z370 Gaming M5.
Asus wypada zdecydowanie drożej tylko pytanie czy warto do tej płyty dopłacić.
Pamięć ram - Tutaj kompletnie się nie znam oraz nie mam przekonań względem marek (zawsze korzystałem z Kingston). Moje jedyne wytyczne:
- Jako że wybrane płyty posiadają obsługę do 64 gb chciałbym na początek nabyć jedną kość 16 gb
- Zależy mi aby wybrana kość była możliwie z najnowszej oferty tak abym po roku może po dwóch latach mógł nabyć kolejną z tej samej lini.
Proszę o propozycje.
Obudowa - ten element raczej już nie zmienny chyba że ktoś użyje poważnych argumentów dlaczego warto wybrać inną. Be Quiet Dark Base 700 (wymiary oraz duże przekonanie do marki)
Chłodzenie procesora - Proszę o propozycję jeśli to możliwie to z oferty Be Quiet.

Pozostałe elementy posiadam z poprzedniej jednostki.

#2 Lis 27, 2017 23:42:28

Venre
Reputacja: +  0  -
Profil   Wyślij e-mail  

Budowa komputera na I7 8700

Testowaliśmy płytę główną MSI Z370 PRO Carbon AC i poradziła sobie zadowalająco z podkręconą i7-8700K. Jeżeli chcesz kupować komputer do końca roku to pod Coffee Lake nie ma niestety możliwości kupienia innej płyty niż Z370, natomiast dzięki niej nawet zwykłe i7-8700 będzie lekko podkręcone przez sam fakt, że ta płyta jest w stanie utrzymać maksymalnego boosta dla jednego rdzenia na wszystkich rdzeniach. Ponieważ OC jest przez to obecne, polecam be quiet Dark Rock 3 do schłodzenia jednostki. Z RAMem ciężko powiedzieć, kiedy dany model wyjdzie z obiegu,więc polecałbym ten :Crucial Ballistix Tactical 16GB DDR4-3000 [eu.crucial.com]
i7-8700 będzie ok, także tutaj nie mam zastrzeżeń.

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.

Stopka forum

Narzędzia moderatora

Lo-Fi Version