PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Ricoh GXR rewolucja w aparatach

Ricoh GXR rewolucja w aparatach

Przedstawiony przez dwie firmy - Panasonic i Olympus - system Micro 4/3 był ostatnią innowacją zmieniającą podejście do konstrukcji aparatu fotograficznego: wyeliminowano lustro pozostawiając wymienne obiektywy. Teraz nadszedł czas na kolejną zmianę. Ricoh zaprezentował model GXR, w którym wymienia się obiektywy razem z matrycami i procesorami przetwarzania obrazu!

Ricoh GXR

Aparaty tego typu mają być najmniejszymi na świecie konstrukcjami z wymienną optyką. Ich korpus będzie zawierał trzycalowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów i 100% oddaniem barw w standardzie sRGB, komplet elementów sterujących, akumulator, slot na karty pamięci, złącza (USB 2.0. A/V, HDMI) i lampę błyskową. Jako akcesorium dodatkowe będzie dostępny odchylany o 90° wizjer elektroniczny ze 100% pokryciem kadru (rozdzielczość 920 tys. pikseli). Para obiektyw-sensor ma być dobierana tak, żeby zapewnić maksymalne wykorzystanie potencjału obu elementów. Wymiary korpusu wynoszą 113,9 x 70,2 x 28,9 mm, a jego masa (bez baterii i innych elementów) 160 g. Akumulator, osłona gniazda mocowania obiektywu i pasek ważą w sumie kolejne 66 g.

Ricoh GXR

Na początek do sprzedaży trafią dwa takie komplety. Pierwszy będzie się składał z zooma 24-72 mm f/2.5-4.4, stabilizowanego sensora CCD o rozdzielczości 10 megapikseli fizycznych wymiarach 1/1,7 cala oraz procesora obrazu Smooth Imaging Engine IV. Za jego pomocą będzie można także rejestrować wideo w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Koszt - 300 funtów. Drugi zestaw ma zawierać obiektyw stałoogniskowy 50 mm f/2.5 makro, matrycę CMOS o rozdzielczości 12,3 megapiksela i fizycznych rozmiarach 23,6 x 15.7 mm (APS-C) i procesor obrazu Ricoh GR ENGINE III. Tu cena ma być dwa razy, a na osłodę użytkownicy dostaną możliwość zapisu filmów w rozdzielczości HD.

Ricoh GXR

Korpus Ricoh GXR jest wykonany ze stali magnezowej i pokryty warstwą odporną na korozję, zaś uchwyt pokryty jest gumowym materiałem, który zapobiega wyślizgiwaniu się aparatu z dłoni. Konstrukcja integrująca obiektyw z sensorem zapobiega dostawaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń między soczewki a matrycę - wystarczy tylko dbać o szkła eksponowane na zewnątrz.

Ricoh GXR

Ricoh GXR trafi na sklepowe półki w grudniu; za sam korpus trzeba będzie zapłacić 419 funtów.

Ricoh GXR

Ricoh GXR

Ricoh GXR

Ricoh GXR

blog comments powered by Disqus
Ricoh GXR rewolucja w aparatach