PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Sanyo Eneloop Stick Booster, czyli zasilanie inaczej

  • Dodano: 8 lat, 2 miesiące temu
  • Wyświetleń: 2351
  • Ocena: (0) (0)
Sanyo Eneloop Stick Booster, czyli zasilanie inaczej

Sanyo zaprezentowało Eneloop Stick Booster, czyli ładowarkę wykorzystująca dwa ogniwa AA Eneloop, przeznaczoną do awaryjnego uzupełniania energii w urządzeniach przenośnych wymagających dużego prądu ładowania, takich jak konsole do gier i niektóre odtwarzacze multimedialne czy smartfony.

Producenci akumulatorów od kilku lat oferują ogniwa typu LSD NiMH, które charakteryzują się m.in. zmniejszonym samorozładowaniem w porównaniu z ze zwykłymi ogniwami NiMH. Jednym z nich jest firma Sanyo, która zaprezentowała wykorzystującą takie ogniwa (handlowa nazwa Eneloop) ładowarkę przeznaczoną do awaryjnego uzupełniania energii w urządzeniach przenośnych wymagających dużego prądu ładowania takich jak konsole do gier i niektóre odtwarzacze multimedialne czy smartfony.

Sanyo Eneloop Stick Booster

Eneloop Stick Booster (oznaczony jako w katalogu jako KBC-D1AS) ma aluminiową obudowę i złącze USB, a wielkością przypomina nieco małą latarkę, bo jest nieznacznie tylko dłuższy niż dwa ogniwa AA (18 mm średnicy i 148 mm długości). W komplecie z urządzeniem otrzymamy dwa akumulatory Eneloop o pojemności 1900 mAh każdy – zestaw gotowy do pracy waży 76 g.

Eneloop Stick Booster oferuje napięcie wyjściowe 5 V i maksymalny prąd ładowania 500 mA, czyli dokładnie takie wartości, jakie oferuje port USB. Sprzęt będzie sprzedawany od początku grudnia w Japonii za równowartość ok. 34 dolarów.

blog comments powered by Disqus
Więcej
Sanyo Eneloop Stick Booster, czyli zasilanie inaczej