PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Najpłynniejszych Smartfonów do 500 złotych

Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków Intel SSD 330

Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków Intel SSD 330

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś serię dysków Intel Solid-State Drive 330 (Intel SSD 330) z interfejsem SATA o przepustowości 6 gigabitów na sekundę (Gb/s), które dzięki przystępnej cenie pozwalają konsumentom skorzystać z zalet technologii SSD.

Seria Intel SSD 330 oferuje entuzjastom PC o ograniczonym budżecie markowy produkt, który łączy wysoką intelowską wydajność i jakość. Nowe dyski SSD, dostępne w wersjach o najpopularniejszych pojemnościach 60 gigabajtów (GB), 120 GB i 180 GB, zwiększają ogólną wydajność i skracają czas reakcji systemu w szerokiej gamie zastosowań.

„Wymiana dysku twardego na SSD to najlepsza możliwa modernizacja istniejącego komputera, a seria Intel SSD 330 oferuje użytkownikom najnowszą technologię SSD za rozsądną cenę — powiedział James Slattery, dyrektor ds. klienckich produktów SSD w Intel Non-Volatile Memory Solutions Group. — Za sprawą rygorystycznego procesu testów seria Intel SSD 330 oferuje użytkownikom dużą szybkość za znakomitą cenę, a dodatkowymi argumentami na jej korzyść są proces produkcyjny światowej klasy, niezawodność i pomoc techniczna”.

W przeciwieństwie do tradycyjnych dysków twardych (HDD) z obracającymi się talerzami i ruchomymi częściami, dyski SSD stanowią bardziej wytrzymałe i energooszczędne rozwiązanie pamięciowe, radykalnie zwiększające wydajność systemu we współczesnych aplikacjach, które intensywnie korzystają z interfejsów wejścia-wyjścia (I/O). Dyski Intel SSD 330 zawierają 25-nanometrową pamięć NAND typu multi-level cell (MLC). Interfejs SATA 6Gb/s podwaja przepustowość bieżących stacji Intel SSD 320 SATA 3Gb/s, przyspieszając transfer danych za sprawą sekwencyjnego odczytu do 500 megabajtów na sekundę (MB/s) oraz sekwencyjnego zapisu do 450 MB/s. Liczba operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) sięga 22 500 przy losowym odczycie i 33 000 przy zapisie, znacznie więcej niż w przypadku typowego konsumenckiego dysku twardego, co przyspiesza reakcje aplikacji i systemu.

Intel SSD 330 angled

Intel oferuje szeroką gamę dysków SSD w czterech rodzinach produktów. Rodzina Intel SSD 300 to dyski konsumenckie klasy podstawowej przeznaczone dla masowego użytkownika. Rodzina Intel SSD 500 to bardziej funkcjonalne, wydajniejsze konsumenckie stacje SSD dla entuzjastów komputerów i gier. Rodziny Intel SSD 700 i Intel SSD 900 są przeznaczone do zastosowań w centrach danych.

Dyski Intel SSD 330, jako zamiennik wolniejszych dysków twardych, mają standardowy format 2,5 cala/9,5 mm. Można ich używać jako drugiego dysku w stacjonarnych komputerach PC w celu przyspieszenia rozruchu systemu i zwiększania wydajności aplikacji albo zamiast tradycyjnego dysku w notebookach.

Dyski Intel SSD 330, dostępne od dziś w sklepach detalicznych i internetowych na całym świecie, są oferowane w następujących cenach dla dystrybutorów: 89 dol. za model 60 GB, 149 dol. za model 120 GB oraz 234 dol. za model 180 GB. Są również objęte 3-letnią ograniczoną gwarancją.

blog comments powered by Disqus
Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków Intel SSD 330
Autor: Łukasz