PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Canon PowerShot A495 i PowerShot A490 – inteligencja, prostota i zabawa

Canon PowerShot A495 i PowerShot A490 – inteligencja, prostota i zabawa

Dziś dzień premier u Canona: swój debiut mają w sumie cztery modele aparatów kompaktowych z rodziny PowerShot. Dwa pierwsze to A495 i A490, które są następcami popularnego PowerShot A480. Stworzone z myślą o codziennym użytkowaniu, łączą w sobie subtelne opływowe wzornictwo z gamą inteligentnych, automatycznych funkcji. Aparaty te, wyposażone w oryginalne obiektywy marki Canon, są łatwe w użyciu, imponują wydajnością, niewielkimi rozmiarami i lekką konstrukcją.

Oba nowe modele dostępne są w kolorze srebrnym, a PowerShot A495 także w czerwonym i niebieskim. Mają matrycę światłoczułą 10 megpikseli i obiektyw z 3,3-krotnym zoomem optycznym (37–122 mm – wartości ekwiwalentne dla filmu małoobrazkowego). Tryb automatycznej regulacji parametrów ekspozycji Smart Auto dba o automatyczne ustawienia, a jasny, żywy obraz na wyświetlaczu LCD o przekątnej 6,2 cm (2,5 cala) ułatwia kadrowanie i wykonywanie zdjęć.

Canon PowerShot A495

Prostotę fotografowania gwarantuje funkcja Smart Auto i technologia wykrywania rodzaju sceny (Scene Detection Technology), która automatycznie rozpoznaje warunki oświetleniowe, a następnie stosuje optymalne ustawienia wymagane do otrzymania idealnego zdjęcia. Aparat PowerShot A495 rozpoznaje do 18 różnych scen, a PowerShot A490 do 13 rodzajów scen, gwarantując świetne wyniki zarówno podczas słonecznego dnia, jak i w nocy, a także podczas fotografowania z bardzo bliskiej odległości.

Technologia i-Contrast rozpoznaje trudne warunki oświetleniowe i dba, aby bardzo jasne i bardzo ciemne partie obrazu charakteryzowały się dobrymi szczegółami. Funkcja inteligentnej ekspozycji lampy błyskowej automatycznie dostosowuje moc błysku do obiektu i warunków. W świetle dziennym funkcja inteligentnej ekspozycji lampy błyskowej usuwa cienie na twarzach spowodowane jaskrawym światłem, aby wszystkie osoby w kadrze wyglądały jak najlepiej.

Canon PowerShot A495

Technologia rozpoznawania twarzy umożliwia wykonanie idealnych ujęć grupowych – zapewnia ostrość i prawidłową ekspozycję. Z kolei funkcja korekcji czerwonych oczu usuwa ten niepożądany efekt w obrazie już po naciśnięciu migawki. Inteligentna funkcja samowyzwalacza dla twarzy dostępna w modelu PowerShot A495 upraszcza fotografowanie grup ludzi dzięki automatycznemu zwolnieniu spustu migawki po 2 sekundach od pojawienia się w kadrze nowej twarzy, gwarantując obecność wszystkich osób na zdjęciu.

Doskonała jakość zdjęć wykonanych w słabym świetle jest teraz możliwa dzięki nowemu trybowi „Słabe oświetlenie” (Low Light), który automatycznie podnosi wartość ISO. Z kolei technologia wykrywania ruchu zapobiega rozmyciu obiektów poruszających się, co pozwala nawet najmniej zaawansowanemu użytkownikowi wykonywać poprawne zdjęcia.

Canon PowerShot A495

PowerShot A495 oferuje dwa proste programy kreatywe. „Efekt plakatu” (Poster Effect) redukuje liczbę barw, aby zdjęcie nabrało „starego” wyglądu plakatu – bez potrzeby użycia komputera. Program „Super żywy” (Super Vivid) wzbogaca obraz o nowe, nasycone kolory i dodaje mu dramaturgii.

Zarówno PowerShot A495, jak i PowerShot A490 nagrywają udźwiękowione ścieżki wideo z rozdzielczością VGA. Pakiet oprogramowania dołączony do obu modeli ma aplikację służącą do umieszczania filmów w serwisie YouTube – umożliwia zalogowanie do serwisu i załadowanie filmów poprzez komputer bezpośrednio z aparatu. Dzięki temu udogodnieniu filmy są dostępne online w ciągu kilku minut od ich wykonania.

Canon PowerShot A490

Wszystkie nowe modele PowerShot są kompatybilne z kartami pamięci SDHC i SDXC. Dzięki pojemności karty SDXC równej aż 2 TB możliwe jest umieszczenie tysięcy zdjęć na jednym nośniku. Oba modele są zasilane bateriami AA, co znacznie ułatwia korzystanie z nich podczas długich eskapad.

Właściciele modeli PowerShot A495 i PowerShot A490 mają darmowe członkostwo w CANON iMAGE GATEWAY, serwisie internetowym służącym do udostępniania zdjęć i filmów wideo. Użytkownicy dysponują 2 GB pojemności na zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

blog comments powered by Disqus
Canon PowerShot A495 i PowerShot A490 – inteligencja, prostota i zabawa