PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Prezenty komunijne zgodne z duchem czasu

  • Dodano: 5 lat, 9 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 1297
  • Ocena: (0) (0)
Prezenty komunijne zgodne z duchem czasu

Łańcuszek z medalikiem, lalka, piłka do piłki nożnej czy koszykówki… – tego typu prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej nie wywołałyby chyba dziś uśmiechu na twarzy żadnego dziecka. Nie można by się było nimi pochwalić przed kolegami ze szkoły czy z podwórka, a wręcz byłyby powodem do wstydu. Dziś dzieci, mając już prawie wszystko, oczekują przede wszystkim najnowszych sprzętów i akcesoriów elektronicznych.

Kiedyś wymarzonym, i chyba najdroższym, prezentem komunijnym był rower. Na szczęście jeszcze nie wszystko się zmieniło i ten klasyczny prezent, o ile dziecko nie dostało go już kilka lat wcześniej, nadal jest w cenie. Pojawiły się jednak nowe modne pojazdy, o których starszym pokoleniom się nawet nie śniło: quady i gokarty. Kwestią dyskusyjną pozostaje, czy tak drogie i potencjalnie niebezpieczne prezenty są odpowiednie dla ośmiolatka, bez wątpienia wzbudzą jednak jego zachwyt i będą wyjątkowym pretekstem do spotkań z kolegami.

Dużą popularnością, nie zagrażając przy tym życiu najmłodszych, cieszą się także tablety i czytniki e-książek, łączące przyjemne z pożytecznym. Tablet z jednej strony pozwoli cieszyć się dziecku grami i filmami oraz kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną, z drugiej robić notatki w szkole lub znaleźć potrzebne informacje w Internecie. Jeszcze lepiej spełni się w tej roli czytnik e-książek – dziecko będzie korzystać z niego chętniej niż z jego papierowego poprzednika, śledząc przygody ulubionych bohaterów i czytając lektury szkolne.

  • Z obsługą czytnika e-książek poradziłby sobie nawet przedszkolak – pozycje można przeglądać strona po stronie za pomocą przycisków funkcyjnych, a wszystkie dodatkowe opcje dostępne są bezpośrednio w menu – zapewnia Dariusz Rylski, reprezentujący markę Prestigio.

Dodatkowym atutem tych akcesoriów jest ich niewielki rozmiar i waga – nie nadwyrężą zbytnio młodego kręgosłupa.

Idąc z duchem czasu, lepiej też wybrać zamiast zegarka, na przykład smartfon. Spełni się on wyśmienicie w roli pierwszego telefonu komórkowego. Łączy bowiem zaawansowane funkcje z łatwością obsługi i przyjaznym dla użytkownika profilem. Dziecku przypadną do gustu jego liczne możliwości komunikacji, zabawy multimedialne i nowoczesny wygląd, a kupującemu przystępna cena.

  • Zauważyliśmy, że dla młodych ludzi oprócz wysokiej jakości i korzystnej ceny ważny jest też ciekawy design, dlatego stworzyliśmy dwa modele smartfonów dedykowanych specjalnie dla młodzieży. Mamy też do zaoferowania multimedialny tablet, który może służyć zarówno do zabawy, jak i stawiania pierwszych kroków w świecie wirtualnych zasobów internetowych – mówi Karolina Dzienia związana z ZTE Poland.

Zarówno chłopcu, jak i dziewczynce można też podarować aparat cyfrowy. Wytrzymały, kolorowy, sprawdzający się także przy słabym świetle, z systemem eliminującym drgania, z matrycą zapewniającą wysoką jakość zdjęć, z inteligentnym interfejsem dotykowym umożliwi łatwe wykonywanie wspaniałych zdjęć, zachęcając dziecko do rozwijania swoich pasji.

smartfony

Małym fanom gier komputerowych przydadzą się akcesoria dedykowane dla graczy, których rodzice pewnie im nie kupili razem z komputerem: dla wielbicieli Roberta Kubicy – kierownica, dla kibiców – pad, dla przyszłych strzelców wyborowych – mysz wyposażona w soczewki laserowe. Dziewczynki powinny być z kolei zadowolone ze słuchawek i kamerek internetowych, dzięki którym będą mogły prowadzić długie wideo rozmowy przez Internet ze swoimi przyjaciółkami.

  • Nasza firma produkuje szereg akcesoriów komputerowych zapewniających wygodę użytkowania i wysoką jakość, ukrytą w modnej stylistyce, kompatybilnych ze wszystkimi rodzajami komputerów PC – mówi Izabela Idzikowska, reprezentująca markę Canyon.

Większym ryzykantom można polecić jako prezent komunijny gry planszowe, rozwijające wyobraźnię dziecka. Oczywiście trzeba od razu zapomnieć o Chińczyku czy warcabach, a wziąć pod uwagę nowe gry logiczne, strategiczne i zręcznościowe. O ile dziecko nie jest molem książkowym, lepszym prezentem niż książka będzie gra komputerowa lub gra na konsolę. Wśród pozostałych zabawek również panuje moda na im droższe, tym lepsze, a więc obecnym hitem jest na przykład trampolina.

Prezenty typowo komunijne jak album komunijny, Biblia, książka o Janie Pawle II w większości przypadków trafią od razu w kąt. Do dwóch ostatnich pozycji dziecko może powróci w przyszłości, a album komunijny zainteresuje je tylko na tak długo, jak długo trwa wyjęcie pieniędzy zza jego tylnej zakładki. No cóż, takie są znamiona naszych czasów. Zadaniem rodziców i rodziców chrzestnych pozostaje tylko dbałość o to, by zabawki i akcesoria elektroniczne całkiem nie przesłoniły dziecku okazji, z której je dostaje – sakramentu Komunii Świętej.

blog comments powered by Disqus
Prezenty komunijne zgodne z duchem czasu
Autor: Łukasz