PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Trak CP-050 - nieskomplikowany telefon dla wymagających

Trak CP-050 - nieskomplikowany telefon dla wymagających

W ofercie firmy Trak Electronics pojawił się nowy model telefonu komórkowego TRAK CP-050. Urządzenie jest wyjątkowo łatwe w obsłudze (również dla mniej doświadczonych użytkowników) - m.in. dzięki dużym, wygodnym przyciskom oraz wyraźnemu, podświetlanemu na bursztynowo, ekranowi. Ale nie znaczy to, że jest kiepsko wyposażone - model CP-050 ma m.in. czytnik kart pamięci, odtwarzacz plików muzycznych, latarkę oraz radio FM (działające bez potrzeby podłączania słuchawek).

Trak CP-050

Współczesne telefony komórkowe mają to do siebie, że ich producenci starają się je wyposażyć w możliwie największą liczbę funkcji. Oczywiście, dla niektórych użytkowników jest to rozwiązanie idealne - ale nie dla wszystkich. Część klientów - w tym m.in. osoby starsze, mniej doświadczone w obsłudze skomplikowanych urządzeń elektronicznych czy dzieci - ceni sobie produkty wygodne w użyciu i proste w obsłudze.

Taki właśnie jest telefon TRAK CP-050. Podczas projektowania urządzenia duży nacisk położono na wygodę użytkowania - stąd duże przyciski z wyraźnymi oznaczeniami, uproszczone menu czy monochromatyczny, jednoliniowy wyświetlacz o wysokim kontraście (co sprawia, że jest czytelny nawet w silnym słońcu). Na obudowie znajdziemy tylko naprawdę niezbędne przyciski i suwaki, które rozmieszczono tak, by z urządzenia wygodnie można było korzystać jedną ręką.

Trak CP-050

Ciekawostką jest także umieszczony na z tyłu przycisk SOS - użytkownik może go zaprogramować tak, by jego wciśnięcie powodowało automatyczny nawiązanie połączenia z wybranymi numerem (np. numerem bliskiej osoby czy telefonu alarmowego). Połączenia są realizowane jedno po drugim, wg ustalonej kolejności aż któryś z numerów odpowie

Ale CP-050 to nie tylko bardzo wygodna w obsłudze komórka - to również świetne urządzenie multimedialne. Telefon ma wbudowany tuner radiowy, może więc z powodzeniem pełnić funkcję przenośnego radia. Co istotne, w przeciwieństwie do większości podobnych produktów, do włączenia radia nie jest niezbędne podłączenie słuchawek - programu można również słuchać za pośrednictwem wbudowanego głośnika! Jeśli znudzi nam się program radiowy, to żaden problem - telefon może też pełnić funkcję odtwarzacza plików MP3 - wystarczy nagrać je na kartę pamięci microSD (CP-050 wyposażony jest w czytnik takich nośników).

Warto też wspomnieć o innym przydatnym dodatku - wbudowanej latarce, która przyda się podczas szukania kluczy do samochodu na ciemnej ulicy lub awarii zasilania w mieszkaniu (latarka korzysta z energooszczędnej diody LED, więc może działać bardzo długo). Wszystkie dodatkowe funkcje bardzo łatwo włączyć - służą do tego specjalne, wygodnie wyprofilowane suwaki umieszczone z boku urządzenia (można nimi również wyciszać telefon). Oczywiście, CP-050 wyposażone jest także w zestaw przydatnych aplikacji - np. zegar, budzik, kalendarz oraz kalkulator.

Trak CP-050

Telefon mierzy 104 x 49 x 15 mm i waży ok. 88 g (z baterią). Zastosowany w urządzeniu akumulator wystarcza na ok. 200 godzin czuwania i ok. 300 minut prowadzenia rozmowy. Warto dodać, że model CP-050 jest zgodny z akcesoriami w standardzie Nokia (pasują do niego m.in. ładowarka i zestaw słuchawkowy do Nokii).

blog comments powered by Disqus
Trak CP-050 - nieskomplikowany telefon dla wymagających