PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Sharp wprowadza telewizory z czterokolorową matrycą QuadPixel LED

Sharp wprowadza telewizory z czterokolorową matrycą QuadPixel LED

CES 2010, największe na świecie targi elektroniki użytkowej, przynoszą wiele różnych debiutów. Wśród nich technologicznie wyróżniają się nowe telewizory Full HD firmy Sharp, w których zastosowano matrycę o nazwie QuadPixel LED. Nowy wyświetlacz tworzy bowiem obraz z połączenia pikseli w czterech kolorach: zwykły zestaw RGB (czerwony, zielony, niebieski) został uzupełniony barwą żółtą. Dodanie czwartego subpiksela ma poprawić reprodukcję kolorów żółtego, złotego i jasnoniebieskiego. Poza tym panele generacji nazwanej X-Gen zużywają mniejszą ilość energii.

Największy telewizor z nową matrycą ma 68-calową przekątną ekranu. Oprócz tego dostępne są modele 52- i 60-calowe – cała seria nosi oznaczenie LE920. Wszystkie mają grubość 40,6 mm i oferują odświeżanie 240 Hz. Sharp obiecuje też, że będą się one charakteryzowały najwyższym współczynnikiem kontrastu w porównaniu z obecnymi na rynku telewizorami.

Sharp QuadPixel LED

Japoński producent będzie sprzedawał także modele z rodziny LE820/810. Różnica w stosunku to topowych urządzeń polega na zmniejszeniu częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Oferowane będą trzy przekątne ekranu: 40, 52 i 60 cali. Część zaprezentowanych modeli z matrycą QuadPixel LED będzie obsługiwała strumieniowe wideo z serwisu Netflix za pomocą usługi Aquos Net.

Sharp QuadPixel LED

Ceny modeli LE820/810 będą się mieściły w przedziale 1800–3000 dolarów. Telewizory te będzie można kupić już w marcu. Sugerowane ceny serii LE920 to wartości od 3300 do 6500 dolarów – te urządzenia na sklepowe półki trafią w maju.

Sharp QuadPixel LED

blog comments powered by Disqus
Sharp wprowadza telewizory z czterokolorową matrycą QuadPixel LED