PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

HP i Micrososft prezentują tablet bez klawiatury

  • Dodano: 8 lat temu
  • Wyświetleń: 2616
  • Ocena: (0) (0)
HP i Micrososft prezentują tablet bez klawiatury

Steve Ballmer, prezes Microsoftu, zapowiedział podczas konferencji prasowej tuż przed rozpoczęciem targów CES, że Microsoft zaprezentuje własny tablet, który został przygotowany we współpracy z HP. Natychmiast uznano, że szef firmy z Redmond mówi o projekcie pod nazwą Courier, nad którym pracowano już jakiś czas. Okazało się, że jednak chodziło o inny sprzęt: podczas jednej z głównych prezentacji targów Ballmer pokazał pozbawiony klawiatury tablet wyprodukowany przez HP.

Urządzenie ma 10-calowy ekran pojemnościowy z technologią multidotykową. Sercem tabletu jest procesor zgodny z architekturą x86. Wbudowany akcelerometr umożliwia automatyczną zmianę orientacji wyświetlanego obrazu w zależności od położenia urządzenia. Za sterowanie całością odpowiada Windows 7.

HP tablet

Nie są znane żadne inne szczegóły dotyczące konfiguracji sprzętowej – wszystko to ma się znaleźć w oficjalnej informacji prasowej. Podczas prezentacji szef Microsoftu pokazał działania aplikacji Kindle for PC, która pozwala na czytanie e-booków kupionych w Amazonie. Poniżej prezentujemy krótki film reklamowy oraz zapis wystąpięnia Steve'a Ballmera (wymagany jest Silverlight).

blog comments powered by Disqus
more
HP i Micrososft prezentują tablet bez klawiatury