PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Destiny 2: Porzuceni – Najlepszy dodatek?

Samsung E6 i E101 – pierwsze czytniki e-książek koreańskiego giganta

Samsung E6 i E101 – pierwsze czytniki e-książek koreańskiego giganta

Wiele firm sugerowało wcześniej, co pokaże podczas trwających właśnie targów CES. Samsung był powściągliwy i udało mu się zaskoczyć widzów prezentacją dwóch modeli czytników e-książek. E6 i E101 – tak będą oznaczone te urządzenia – mają ekrany o przekątnych odpowiednio 6 i 10 cali, po których można pisać za pomocą specjalnego rysika elektromagnetycznego (pozwala na uniknięcie pomyłek związanych z przypadkowym dotknięciem ekranu np. ręką).

Oba modele mają wbudowany kalendarz i listę zadań. Ich konstrukcja jest typu slider – u dołu jest wysuwany mały panel sterujący. Ekrany wykorzystują technologię e-papieru, ale producent nie podał liczby wyświetlanych odcieni szarości. Brak podświetlania oznacza znaczną redukcję poboru mocy. Samsung nie podaje jednak dokładnych informacji na ten temat; deklaruje jedynie, że czterogodzinne ładowanie akumulatora wystarczy na dwa tygodnie pracy urządzenia.

Samsung E6

Komunikacyjne możliwości czytników obejmują moduły Wi-Fi 802.11 b/g i Bluetooth 2.0. Urządzenia będą miały możliwość nawiązania łączności z innymi sprzętami i – jak to określili przedstawiciele Samsunga – wymiany niektórych treści. Sprzedaż E6 i E101 ma się rozpocząć wkrótce. Producent za model z mniejszym ekranem będzie żądał 400 dolarów, zaś za urządzenie 10-calowe – 700 dolarów.

Samsung E6

blog comments powered by Disqus
Samsung E6 i E101 – pierwsze czytniki e-książek koreańskiego giganta