PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Destiny 2: Porzuceni – Najlepszy dodatek?

Samochodowy sprzęt audio-wideo od Sony

Samochodowy sprzęt audio-wideo od Sony

Tej wiosny firma Sony zaproponuje trzy nowatorskie urządzenia: dwa multimedialne odtwarzacze AV (Xplod™ XAV-70BT i XAV-60) oraz odtwarzacz cyfrowy DSX-S100. W skrócie: XAV-70BT i XAV-60 to wysoka rozdzielczość filmów i intuicyjna obsługa. DSX-S100 - oryginalny sposób na przechowanie odtwarzacza przenośnego.

Urządzenie Sony

Sony XAV-70BT i XAV-60

Modele XAV-70BT i XAV-60 to radioodtwarzacze AV przeznaczone do instalacji w otworach montażowych DIN podwójnej wielkości i wyposażone w panoramiczny, dotykowy ekran WVGA o wielkości odpowiednio 7” i 6,1". Odznaczający się bardzo dużą jasnością wyświetlacz WVGA pozwala korzystać z różnych form rozrywki i umożliwia intuicyjną obsługę. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi 800 x 480 px i jest pięć razy większa niż w typowych dla urządzeń tego typu wyświetlaczach QVGA. Produkty marki Sony słyną ze świetnego obrazu - o jego wysoką jakość zatroszczyli się także konstruktorzy nowych urządzeń. Przejawem tej troski jest między innymi całkowite odseparowanie bloków audio i wideo na poziomie zasilania i ścieżek sygnału, co skutecznie eliminuje zakłócenia sygnału.

Oba wymienione modele są wyposażone w odtwarzacz CD / DVD / VCD obsługujący odtwarzanie plików muzycznych MP3 / AAC / WMA, filmów DivX / MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 (Simple Profile) oraz fotografii JPEG. Wbudowany port USB full-speed pozwala na podłączenie niemal każdego cyfrowego odtwarzacza muzycznego, między innymi iPoda, iPhone’a, odtwarzacza WALKMAN oraz pamięci USB. Co więcej, radioodtwarzacz ma funkcję ładowania akumulatora w podłączonym urządzeniu i umożliwia bezpośrednie wybieranie do odtwarzania plików muzycznych. Dzięki graficznemu menu wyświetlanemu na dotykowym ekranie, obsługa jest intuicyjna. W przypadku podłączenia iPoda lub iPhone’a, użytkownik może użyć wyświetlacza do wyszukiwania wykonawców, albumów i tytułów utworów.

Urządzenie Sony

Aby nie dekoncentrować kierowcy, na ekranie widać duży obraz okładki oraz nazwę utworu, albumu i wykonawcy. Wystarczy jednak dotknąć wyświetlacza, by pojawiły się na nim wirtualne przyciski takich funkcji, jak pomijanie utworów, odtwarzanie w przypadkowej kolejności, pauza itp. Chcąc zmienić utwór albo album, wystarczy po prostu przesunąć palcem po ekranie w odpowiednim kierunku.

Wybieranie utworów muzycznych ułatwiają dodatkowo dwa firmowe rozwiązania Sony: ZAPPIN™ i SensMe™. Pierwsze z nich przyda się tym, którzy miewają kłopot z wyborem muzyki do odtwarzania: naciśnięcie przycisku „ZAP” rozpoczyna bowiem odtwarzanie krótkich fragmentów utworów i pozwala na znalezienie nagrania najlepiej pasującego do aktualnego nastroju.

Innym sposobem na dopasowanie muzyki do określonego nastroju jest skorzystanie z „kanałów SensMe” lub „nastroju SensMe”. Rozwiązanie to, stosowane także w odtwarzaczach cyfrowych WALKMAN® i komputerach VAIO, opiera się na firmowej technologii „analizy 12 tonów” (12 TONE ANALYSIS). Automatycznie klasyfikuje ona nagrania według ich klimatu (Dance, Relax, Emotional itp.), pozwalając następnie na wybór „kanałów nastroju”, takich jak autostrada, poranny dojazd czy nocna przejażdżka. Kanały SensMe w modelach XAV-70BT i XAV-60 pozwalają w prosty sposób wybrać jeden z 21 „nastrojów”. Aby optymalnie dobrać odtwarzane nagrania, można też wskazać żądaną strefę na ekranie nastroju SensMe, który graficznie prezentuje utwory muzyczne, rozmieszczając je na wybranych przez użytkownika osiach: nastroju, rodzaju, stylu i czasu.

Urządzenie Sony

Model XAV-70BT jest dodatkowo wyposażony w interfejs Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki z telefonu komórkowego i prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym.

Sony Xplod DSX-S100

Model Xplod DSX-S100 to zupełnie nowe samochodowe urządzenie audio, odzwierciedlające coraz większą popularność cyfrowego stylu słuchania. Jest przeznaczony wyłącznie do współpracy z odtwarzaczami cyfrowymi. Eliminuje niedogodności ich codziennego używania w samochodzie i zasadniczo zmienia wrażenia słuchaczy. Dziś zamiast płyt CD nosi się odtwarzacz MP3, który w razie potrzeby podłącza się do większego zestawu. W przypadku sprzętu samochodowego wiązało się to jednak z pewnymi niedogodnościami: brzydko zwisającym kablem i grzechotaniem luźnego odtwarzacza leżącego w schowku samochodu.

Dzięki modelowi DSX-S100 problemy te przestaną istnieć: unikatowy system tacy „Tune Tray” umożliwia łatwe podłączenie i eleganckie ukrycie przenośnego odtwarzacza. Po odchyleniu panelu, pojawia się taca Tune Tray, w której można schować pamięć USB, odtwarzacz WALKMAN®, dowolny iPod lub iTouch. Dla dodatkowej wygody, wyposażenie obejmuje adapter USB do iPoda.

Urządzenie Sony

Urządzenie jest wyposażone w efektownie wyglądający, zdejmowany panel przedni z 2 wierszowym wyświetlaczem LCD. Umożliwia odtwarzanie plików MP3 / AAC / WMA oraz wyszukiwanie nagrań przy użyciu funkcji ZAPPIN. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji funkcję Quick BrowZer™, ułatwiającą wyszukiwanie utworów w odtwarzaczach cyfrowych i na płytach CD z plikami MP3. Dostępne są różne kryteria wyszukiwania, takie jak wykonawca, album, gatunek muzyczny, playlista, plik lub folder – wystarczy obracać regulator głośności i potwierdzać wybór naciśnięciem.

blog comments powered by Disqus
Samochodowy sprzęt audio-wideo od Sony