PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Motorola Backflip – smartfon o nowatorskiej konstrukcji

Motorola Backflip – smartfon o nowatorskiej konstrukcji

Motorola bardzo poważnie podeszła do produkcji smartfonów z Androidem – podczas targów CES 2010 amerykańska firma pokazała kolejny telefon z tym systemem operacyjnym. Premierę miał model o nazwie Backflip (znany pod kodową nazwą Motus), który miano to nosi z powodu oryginalnej konstrukcji. Otóż urządzenie ma pełną klawiaturę QWERTY, ale nie jest ona wysuwana, tylko odwracana na specjalnym zawiasie – najlepiej zobaczyć to na zdjęciu. Na tym jednak nie koniec, bo smartfon po rozłożeniu oferuje umieszczony z tyłu ekranu touchpad do sterowania.

Motorola Backflip ma dotykowy ekran o przekątnej 3,1 cala i rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Telefon można obsługiwać bez konieczności odwoływania się do fizycznej klawiatury, bowiem urządzenie może wyświetlać jej wirtualny obraz. Sercem smartfonu jest procesor Qualcomma, taktowany zegarem o częstotliwości 528 MHz. Pamięć masową zapewniają karty microSD (czytnik jest dostępny z zewnątrz) – akceptowane są nośniki o pojemności do 32 GB.

Motorola Backflip

Możliwości komunikacyjne nowej Motoroli obejmują łączność przez Wi-Fi i Bluetooth. Oprócz tego smartfon ma AGPS, aparat fotograficzny z matrycą 5 Mpix i lampą LED. Backflip pracuje pod kontrolą Androida 1.5, ale producent deklaruje, że będzie uaktualnienie do wersji 2.1. W sprzedaży urządzenie ma się pojawić w pierwszym kwartale tego roku.

Motorola Backflip

Sposób połączenia klawiatury z ekranem powoduje, że w sposób naturalny można ustawić telefon np. na szafce i potraktować go jako cyfrową ramkę czy zegar – zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

blog comments powered by Disqus
Motorola Backflip – smartfon o nowatorskiej konstrukcji