PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

HTC Smart – telefon udający smartfon

HTC Smart – telefon udający smartfon

Wśród premier tagów CES swój udział ma także HTC. Firma zaprezentowała nowy telefon o nazwie Smart, który sterowany przygotowanym przez Qualcomma systemem operacyjnym Brew Mobile Platform, ma być namiastką smartfonu. Urządzenie ma przyciągnąć klientów niską ceną. Producent reklamuje nowy model jako sprzęt, który oddaje filozofię bycia blisko ludzi – realizowane jest to poprzez ułatwiony dostęp do serwisów społecznościowych, proste mechanizmy korzystania z e-maila i możliwość dostosowania interfejsu Smarta do własnych upodobań.

Nowa komórka HTC ma dotykowy ekran LCD o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli); bazuje na 300-megahercowym procesorze i liczących po 256 MB pamięciach ROM i RAM. Smart obsługuje cztery zakresy GSM (850/900/1800/1900 MHz) oraz jeden WCDMA (1900 MHz), przy czym oferuje transfer o prędkości 3,6 Mbit/s do użytkownika i 384 Kbit/s w przeciwnym kierunku.

HTC Smart

Funkcje komunikacyjne uzupełnione są przez moduł Bluetooth 2.0 z EDR i obsługą profilu A2DP oraz złącze do komunikacji przez USB 2.0 (HTC ma własny standard gniazda). Oprócz tego do telefonu można podpiąć słuchawki przez zwykłe gniazdo minijack 3,5 mm. Pamięć masową stanowią karty microSD. Wbudowany w urządzenie aparat fotograficzny ma stałoogniskowy obiektyw, lampę LED i matrycę o rozdzielczości trzech megapikseli.

HTC Smart

Smart ma wymiary 104 x 55 x 12,8 mm i waży 108 g. Zastosowany w nim akumulator ma pojemność 1100 mAh, co wystarcza na 450 minut rozmów GSM lub 370 w 3G oraz odpowiednio na 600 i 450 godzin czuwania. Do sprzedaży w Azji i Europie telefon trafi na wiosnę, cena jednak pozostaje nieznana.

HTC Smart

blog comments powered by Disqus
HTC Smart – telefon udający smartfon