PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

LG GW990 – pierwszy smartfon z procesorem Intela

LG GW990 – pierwszy smartfon z procesorem Intela

Smartfony są wyposażane w różne procesory, ale dotychczas nie było wśród tych urządzeń modelu zbudowanego na bazie układu pochodzącego od Intela. Sytuacja właśnie uległa zmianie, bo podczas targów CES swoją premierę miał LG GW990. Sprzęt ten bazuje na platformie Moorestown (wykorzystuje procesory Atom), a pracuje pod kontrolą systemu Moblin 2.1, czyli Linuksa opracowanego przez Intela. Inną charakterystyczną cechą tego smartfonu jest panoramiczny ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 480 pikseli, który może jednocześnie wyświetlać trzy niezależne od siebie elementy.

Tak duży wyświetlacz nie znalazł się w tym urządzeniu przypadkiem, bowiem LG GW990 może odtwarzać filmy HD i tak naprawdę jest właściwie urządzeniem MID (Mobile Internet Device). Oprócz tego producent oferuje możliwość korzystania z gier 3D. Smartfon obsługuje transmisję HSPA, ma moduł Wi-Fi. Oprócz tego urządzenie jest wyposażone w moduł AGPS, kompas cyfrowy i aparat z matrycą o rozdzielczości 5 Mpix. Zastosowany akumulator ma pojemność 1850 mAh. Tyle danych technicznych dostarczył producent – żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione.

LG GW990

LG GW990 wydaje się być interesującą propozycją. Z oceną stanu faktycznego trzeba będzie jednak zaczekać, bowiem model ten trafi do sprzedaży dopiero w drugiej połowie 2010 roku. Sugerowana cena urządzenia pozostaje nieznana.

LG GW990

blog comments powered by Disqus
LG GW990 – pierwszy smartfon z procesorem Intela