PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

iRiver Smart HD – PMP z widżetami i dostępem do Sieci

iRiver Smart HD – PMP z widżetami i dostępem do Sieci

Premiery innych urządzeń niż tablety i czytniki e-książek były mniej zauważane podczas targów CES, ale nie oznacza to, że nie pokazano interesujących sprzętów. Jednym z nich jest przenośny odtwarzacz multimedialny iRiver Smart HD, znany wcześniej pod kodową nazwą K1. Nowy model koreańskiego producenta został wyposażony w 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 320 pikseli i możliwość komunikowania się z Internetem za pośrednictwem wbudowanej przeglądarki WWW i karty Wi-Fi 802.11 g.

Urządzenie jest w stanie odtwarzać m.in. pliki MKV, MPEG4, XviD, WMV i H.264. iRiver Smart HD jest także wyposażony w tunery FM i cyfrowej TV oraz dyktafon, a także aplikacje do czytania e-książek i kalkulator. Nowością jest implementacja Open API UCI (User Created Interface), która stanowi SDK do budowy widżetów przez zewnętrznych programistów. Stworzone przez nich aplikacje będą udostępniane i rozpowszechniane poprzez specjalną witrynę internetową.

iRiver Smart HD

Niestety, mimo obietnicy wprowadzenia modelu Smart HD na sklepowe półki w Korei jeszcze w styczniu, nieznane pozostają pojemność pamięci urządzenia i jego cena.

blog comments powered by Disqus
iRiver Smart HD – PMP z widżetami i dostępem do Sieci