PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Suma 3D – nowa koncepcja kontrolera gier

Suma 3D – nowa koncepcja kontrolera gier

Klawiatura, mysz, dżojstik, pad czy kierownica – to tradycyjne urządzenia służące do sterowania w grach elektronicznych. Wykorzystanie gestów, napięcia mięśni czy myśli z różnych powodów nie przebiło się jeszcze do sfery popularnej. Okazało się jednak, że można w tej dziedzinie wymyślić coś nowego. Suma 3D to kontroler gier, do budowy którego wykorzystano matrycę czujników, akcelerometr i rdzeń ze ściśliwej pianki – wszystko to zamknięte w obudowie w kształcie przypominającym miniaturową piłkę do rugby.

Pokazany podczas targów CES kontroler może być jednak opakowany w inną formę w zależności od potrzeb – liczy się tylko to, żeby wymienione trzy elementy składowe mogły ze sobą współpracować. Efekt ich działania to „mapa” ruchu dłoni, uwzględniająca przechyły i nacisk.

Suma 3D

Suma 3D jest w fazie testowej, ale produkt wygląda obiecująco. Może być używany nie tylko w rozrywce elektronicznej, ale także jako zabawka i przyrząd leczniczy, wspomagający terapię w schorzeniach takich jak np. artretyzm. Jak w praktyce spisuje się nowy kontroler, można zobaczyć na poniższym filmie; zapis ilustruje sterowanie w grze Neverball.

blog comments powered by Disqus
Suma 3D – nowa koncepcja kontrolera gier