PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Sony VAIO Z - nowa seria z atrakcyjnym wzornictwem i ogromną wydajnością

Sony VAIO Z - nowa seria z atrakcyjnym wzornictwem i ogromną wydajnością

Firma Sony przygotowała prawdziwą atrakcję dla wszystkich użytkowników notebooków, którzy w podróży potrzebują rozwiązań najlepszej jakości. Nowe modele z serii VAIO Z to smukłe, a także ekskluzywnie wyglądające modele, które cechuje wysoki standard mobilności, łączności, wyglądu oraz czasu pracy. Co więcej Sony VAIO Z cechują się dużą wydajnością co pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu i poprawę efektywności pracy.

Sony VAIO Z VPC-Z11X9E

Urządzenia z tej serii zostały wyposażone między innymi w 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD. Wbudowany układ graficzny NVIDIA GeForce GT330M został wyposażony w 1 GB pamięci VRAM GDDR3 co umożliwia na komfortową pracę nie tylko nad dokumentami z dużą ilością multimediów, ale także na odtwarzanie filmów HD, czy wyświetlanie prezentacji, etc. Nowością jest dynamiczny, hybrydowy system graficzny, który inteligentnie optymalizuje wydajność grafiki pod kątem potrzeb użytkownika. Alternatywą dla ręcznego wyboru trybu przez użytkownika stanowi tryb AUTO, w którym notebook analizuje warunki pracy i na tej podstawie automatycznie wybiera tryb dużej wydajności akumulatura bądź dużej szybkości.

Modele z nowej serii Sony VAIO Z ważą niecałe 1,45 kg, a ich obudowy z włókna węglowego i aluminium łączą najwyższy standard wykonania z wygodą użytkownania i wytrzymyłością. Atrakcyjność ich wyglądu dodatkowo zwiększa mocny, ale lekki wspornik na nadgarstki, produkowany w precyzyjnym procesie technologicznym z jednego kawałka aluminium.

Sony VAIO Z VPC-Z11X9E

Wyświetlacz VAIO Z w rozdzielczości 1600 x 900 pikseli (w modelu VPC-Z11Z9E) o przekątnej obrazu 13,1" (33,3 cm) pozwoli przyjemnie spędzić czas podczas oglądania multimediów wysokiej rozdzielczości. Zastosowane w nim podświetlenie diodami LED gwarantuje wyjątkowo jasny, wyraźny i kontrastowy obraz.

Wbudowany czujnik zewnętrznego oświetlenia poprawi komfort naszej pracy poprzez automatyczne włączenie podświetlenia klawiatury w ciemniejszych miejscach, a przy tym zmniejszając równocześnie jasność ekranu, co pozwoli na dłuższy czas pracy netbooka.

Sony VAIO Z VPC-Z11X9E

Firma Sony umieściła z przodu notebooków przycisk ASSIST, który służy do uruchamiania programu VAIO Care. VAIO Care to nowy, łatwy w użyciu program ułatwiający diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem - cała procedura sprowadza się do kilku kliknięć myszką.

Sony VAIO Z VPC-Z11X9E

Nowe notebooki VAIO Z są oparte na najnowszej generacji energooszczędnych procesorów Intel Core i dostarczane z systemem Windows 7 Professional, zapewniającym znakomitą wydajność w zastosowaniach biznesowych.

W Polsce, pod koniec marca dostępny będzie model VPC-Z11X9E (specyfikacja poniżej).

Sony VAIO Z VPC-Z11X9E

Specyfikacja techniczna Sony VAIO Z VPC-Z11X9E:

 • Model: VAIO VPC-Z11X9E
 • Procesor: Intel Core i5-520M, 2,4 GHz z technologią Intel Turbo Boost (maks. 2,93 GHz)
 • System operacyjny: Windows 7 Professional (64-bitowy)
 • Pamięć RAM: 4 GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
 • Dysk SSD: Cztery dyski SSD (RAID 0) 128 GB
 • Ekran: Zaawansowany wyświetlacz VAIO 13,1" (33,3 cm) z technologią diod LED, 16:9 o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli
 • Grafika: nVidia GeForce GT 330M + Intel HD z 1 GB pamięci VRAM GDDR3
 • Napęd optyczny: DVD+-RW / +-R DL / RAM
 • Waga: 1,41 kg (z akumulatorem)
 • Wymiary: 210 x 23,8 - 32,7 x 314 [mm] (gł. x wys. x szer.)
 • Inne: WLAN 802.11a/b/g/n, sieć WWAN VAIO Everywair, Bluetooth 2.1 + EDR, podświetlenie klawiatury, kamera MOTION EYE, wyjście HDMI, przyciski VAIO/Assist, czarne wykończenie
blog comments powered by Disqus
Sony VAIO Z - nowa seria z atrakcyjnym wzornictwem i ogromną wydajnością