PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Separate Keitai F-04B – modularny telefon komórkowy

Separate Keitai F-04B – modularny telefon komórkowy

Ponad rok minął od czasu prezentacji przez Fujitsu prototypu telefonu komórkowego, który będzie można rozłożyć na dwie osobne części: klawiaturę i ekran. Urzeczywistnienie tej koncepcji ma miejsce w postaci modelu Separate Keitai F-04B, którego oficjalna prezentacja właśnie się odbyła.

Rozdzielenie dwóch części w żaden sposób nie upośledza ich funkcjonalności (komunikują się za pośrednictwem Bluetootha). Ta z wyświetlaczem służy jako telefon z ekranem dotykowym, a element z klawiaturą jest wygodny przy wprowadzaniu tekstu. Ekran urządzenia ma przekątną 3,4 cala i dotykową powierzchnię, co pozwala na używanie tej części bez konieczności odwoływania się do drugiej. Po złączeniu obu modułów otrzymujemy telefon typu slider z pełną klawiaturą QWERTY.

Separate Keitai F-04B

Do tego zestawu można też dokupić pikoprojektor (technologia Pico DLP, jasność 6 lumenów, rozdzielczość 854 x 480 pikseli, czas pracy z maksymalną jasnością do 2 h), który będzie wykorzystywał telefon jako źródło obrazu, a klawiatura stanie się pilotem zdalnego sterowania.

Nietypowa komórka zostanie wprowadzona do sprzedaży w Japonii przez sieć NTT Docomo w pierwszym kwartale 2010 roku.

blog comments powered by Disqus
Separate Keitai F-04B – modularny telefon komórkowy