PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Panasonic wprowadza przenośne odtwarzacze Blu-ray drugiej generacji

Panasonic wprowadza przenośne odtwarzacze Blu-ray drugiej generacji

Firma Panasonic, jeden z czołowych twórców formatu Blu-ray, przedstawiła przenośne odtwarzacze Blu-ray drugiej generacji. Modele DMP-B500 oraz DMP-B100 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniały najwyższą jakość obrazu w podróży, a jednocześnie mogły służyć jako dodatkowe źródła wideo podłączane do różnych telewizorów – w domu, w domku letniskowym albo w pokoju hotelowym.

Zarówno DMP-B500, jak i DMP-B100 oferują wiele spośród znanych rozwiązań, które można znaleźć w dotychczasowych stacjonarnych odtwarzaczach Blu-ray firmy Panasonic, w tym PHL Reference Chroma Processor Plus, zastrzeżoną technologię opracowaną we współpracy z Panasonic Hollywood Laboratory, która gwarantuje najwyższą jakość obrazu. PHL Reference Chroma Processor Plus to metoda obróbki obrazu, która precyzyjnie przetwarza każdy piksel sygnału wideo Blu-ray w kierunku pionowym. Odtwarza ona dane koloru dwukrotnie dokładniej, niż konwencjonalne systemy, co przekłada się na wierne i wyraźne barwy.

Panasonic DMP-B500

Model B500 jest wyposażony w powiększony ekran wysokiej rozdzielczości WSVGA o przekątnej 10,1 cala, rozszerzoną usługę VIERA CAST z bezprzewodowym połączeniem Wi-Fi, gniazdo na kartę pamięci SD, z której można odtwarzać zdjęcia w formacie JPEG i wideo wysokiej rozdzielczości (AVCHD), port USB, dźwięk Dolby Digital o DTS HD oraz VIERA Link, technologię, która wykorzystuje HDMI do sterowania wszystkimi produktami zgodnymi z VIERA Link za pomocą jednego pilota. Model B100 oferuje natomiast ekran wysokiej rozdzielczości WSVGA o przekątnej 8,9 cala, gniazdo na kartę pamięci SD, ekran o regulowanym położeniu oraz dźwięk Dolby Digital i DTS HD. Oba przenośne odtwarzacze Blu-ray wejdą do sprzedaży wiosną.

„W zeszłym roku Panasonic z dumą przedstawił unikatowy i innowacyjny DMP-B15, pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray na świecie. Teraz firma umacnia się na pozycji lidera branży i pioniera w dziedzinie projektowania produktów audio-wideo – powiedział Richard Simone, dyrektor Entertainment Group w Panasonic Consumer Electronics Company. – Zawsze dążymy do oferowania konsumentom najnowocześniej technologii, która zwiększa jakość rozrywki. Coraz więcej osób kupuje płyty Blu-ray, więc rośnie rynek na odtwarzacze Blu-ray, które umożliwiają oglądanie filmów w podróży. Dodatkową zaletą modelu B500 jest to, że może służyć jako dodatkowy odtwarzacz, oferując pełną rozdzielczość 1080p w połączeniu z dowolnym telewizorem HD”.

Panasonic DMP-B100

W 2010 roku usługa VIERA CAST w odtwarzaczu DMP-B500 została rozszerzona o serwisy Netflix, Pandora, Twitter i Fox Sports. Viera CAST nadal zapewnia dostęp do Amazon Video on Demand, YouTube, Picasa Web Albums, Bloomberg oraz kanału meteorologicznego. Usługa VIERA CAST jest dostępna przez wbudowane połączenie ethernetowe lub Wi-Fi, a zatem nie wymaga żadnych zewnętrznych dekoderów. Usługa jest darmowa, choć użytkownicy muszą płacić za filmy z serwisów Amazon Video on Demand oraz Netflix. Co więcej, nowe serwisy dodawane do usługi 2010 VIERA CAST stają się dostępne automatycznie.

Ponadto udoskonalono konstrukcję odtwarzaczy B500 i B100. Pojedyncze ramię umożliwia swobodną regulację kąta ekranu w modelu B100, a konstrukcja B500, przypominająca ramkę fotograficzną, pozwala oglądać filmy w komfortowej pozycji.

blog comments powered by Disqus
Panasonic wprowadza przenośne odtwarzacze Blu-ray drugiej generacji