PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Windows Mobile 7 będzie się nazywał Seven i pojawi się w dwóch odmianach

Windows Mobile 7 będzie się nazywał Seven i pojawi się w dwóch odmianach

Zbliżająca się największa światowa impreza dotycząca telefonii komórkowej – Mobile World Congress w Barcelonie – skutkuje wzrastaniem różnych plotek. Wśród nich są informacje dotyczące kolejnej wersji mobilnego systemu Microsoftu, który jest dotychczas znany jako Windows Mobile 7. Okazuje się, że software’owy gigant zamierza przedstawić jego dwie odmiany i jednocześnie zmienić nazwę na Seven. Wśród wymagań systemowych wymienia się ekran o minimalnej rozdzielczości WVGA, czyli 800 x 480 pikseli.

Pierwsza wersja – Business – ma odpowiadać funkcjonującemu dziś wariantowi OEM, w którym producenci smartfonów samodzielnie dobierają powłokę systemu (przykładem takiej sytuacji może być HTC i jego Sense UI). Jednocześnie Microsoft ma umożliwić korzystanie z zasobów i wymianę danych za pomocą serwisów działających w tzw. modelu chmury. W ten sposób będzie możliwa np. jednoczesna edycja tego samego dokumentu przez dwie czy trzy osoby jednocześnie, przy czym nie będzie miało znaczenia, czy dostęp jest realizowany z klasycznego komputera czy ze smartfonu. Seven Business ma szanse pojawić się na rynku jesienią tego roku.

Druga wersja mobilnych Okien ma się nazywać Media Edition, a główny nacisk będzie w niej położony na możliwości multimedialne i aktywność związaną z różnymi serwisami społecznościowymi (padły nazwy Twister, Facebook i Xbox Live). Nowy system ma obsługiwać Silverlighta i oferować funkcje rodem z odtwarzacza Zune HD. Ma się też w nim pojawić system lokalizacyjny o kodowej nazwie Orion, któremu zimny start zajmuje zaledwie sekundę i jest w stanie określić pozycję z dokładnością do 300 metrów (gorący start to 0,25 s i dokładność do 10 m). Na tę wersję mobilnego systemu Microsoftu trzeba będzie zaczekać do 2011 roku.

blog comments powered by Disqus
Windows Mobile 7 będzie się nazywał Seven i pojawi się w dwóch odmianach