PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Sony Ericsson Vivaz – telefon rejestrujący wideo w HD

Sony Ericsson Vivaz – telefon rejestrujący wideo w HD

Przedstawiony dziś smartfon Sony Ericsson Vivaz nawiązuje do modelu Xperia X10 zaprezentowanego w listopadzie 2009 i jest drugim członkiem nowej rodziny telefonów skupionych wokół idei:„communication entertainment” (komunikacja i rozrywka). Urządzenie pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2010 roku.

Z telefonem Sony Ericsson Vivaz komunikacja w istocie staje się rozrywką. Dzięki wysokiej jakości wideo HD użytkownicy mogą nagrywać i odtwarzać filmy wykorzystując przy tym najnowsze technologie rejestrowania w trybie wideo oraz funkcje służące do dzielenia się zasobami.

  • Funkcja Capture – będziesz mógł nagrywać na wideo spontaniczne chwile i utrwalać wspomnienia w jakości HD. Wyrazistość jaką zapewnia wysoka rozdzielczość, pozwoli Ci uzyskać efekt „real-life”. Dedykowany przycisk wideo pozwoli nagrać doskonały film za każdym razem w dowolnej chwili, gdyż funkcja auto focus jest przez cały czas aktywna.
  • Funkcja View – będziesz mógł oglądać materiały wideo na panelu „stand-by” na wyświetlaczu o przekątnej 3.2 cala lub w Internecie poprzez Wi-Fi.
  • Funkcja Share – będziesz mógł przesyłać nagrania poprzez Wi-Fi do portalu YouTube oraz Picasa w wysokiej rozdzielczości, jednocześnie korzystając z innych funkcji telefonu. Otwarta platforma Symbian S60 (5. edycja) pozwala także na personalizowanie telefonu w dziedzinie rozrywki poprzez pobieranie aplikacji z PlayNow oraz z portalu Symbian Developer Community. Dotykowy ekran urządzenia ma przekątną 3,2 cala, rozdzielczość 640 x 360 pikseli i umożliwia wyświetlanie 16,7 mln kolorów.

Sony Ericsson Vivaz

Sony Ericsson Vivaz opracowany został na podstawie nowej filozofii projektowania opartej na anatomicznych liniach, która po raz pierwszy została wprowadzona wraz z modelem Xperia X10, a odtąd stanie się stałym elementem oferty Sony Ericsson. Nowy telefon został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlał kształt ludzkiego ciała, a równocześnie zapewniał precyzyjną i angażującą interakcję telefoniczną, jest od razu rozpoznawalny.

Sony Ericsson Vivaz

Nowy smartfon firmy Sony Ericsson jest czterozakresowym telefonem GSM (850/900/1800/1900 MHz) i obsługuje transmisję danych w UTMS na częstotliwościach 850/900/1900/2100 MHz. Wbudowany aparat fotograficzny ma matrycę o rozdzielczości 8,1 megapiksela z możliwością wykrywania twarzy i uśmiechu. Oprócz tego producent wyposażył ten model w radio FM, moduły A-GPS i Bluetooth (z obsługą profilu A2DP), złącze USB 2.0, wyjście TV i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Sony Ericsson Vivaz

Wymiary Vivaza wynoszą 107 x 52 x 12,5 mm, a masa 97 g. Wbudowana pamięć ma objętość 75 MB, a do jej rozszerzania służy czytnik kart microSD (maks. pojemność nośnika do 16 GB). Użyty w urządzeniu akumulator zapewnia do 430 godzin czuwania przy korzystaniu z sieci 2G i do 440 godzin przy sieci 3G. Czasy rozmów wynoszą odpowiednio do 13 godzin oraz do 5 godzin i 20 minut. Jeśli użytkownik pokusi się o wideorozmowę, to jej maksymalny czas trwania wynosi 2,5 godziny.

Sony Ericsson Vivaz dostępny będzie na wybranych rynkach od pierwszego kwartału 2010 roku w kolorach: Moon Silver, Cosmic Black, Galaxy Blue i Venus Ruby.

blog comments powered by Disqus
Sony Ericsson Vivaz – telefon rejestrujący wideo w HD