PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Panasonic wprowadza na europejski rynek żarówkę LED „Nostalgic Clear”

  • Dodano: 5 lat, 10 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Panasonic wprowadza na europejski rynek żarówkę LED „Nostalgic Clear”

Firma Panasonic wprowadziła na rynek nową żarówkę LED „Nostalgic Clear”. Świeci ona tak samo jasno jak tradycyjna żarówka o mocy 40 W dzięki unikatowym technologiom rozpraszania światła i odprowadzania ciepła firmy Panasonic. Zużywa jednak aż o 84 procent mniej energii, a jej trwałość sięga około 40 000 godzin, czyli nawet 40 razy więcej niż w przypadku tradycyjnej, przejrzystej żarówki. Żarówka ta jest już dostępna w całej Europie.

„Dostrzegamy wzrost zapotrzebowania na żarówki LED w Europie w związku z tym, że niektóre kraje zakazały lub planują zakazać stosowania oświetlenia żarowego, a konsumenci przykładają coraz większą wagę do ochrony środowiska. Zgodnie z unijną dyrektywą w Polsce od 1 września zniknęły ze sklepów tradycyjne żarówki, co oznacza, że wszystkie gospodarstwa domowe będą musiały ograniczyć się do używania tzw. żarówek energooszczędnych. Nasze wysokiej jakości, innowacyjne żarówki wyglądają identycznie i tak samo szeroko rozprowadzają światło jak lampy żarowe, przy czym mają wszystkie zalety oświetlenia LED. Firmy i konsumenci zmniejszają swoje koszty i jednocześnie wiedzą, że wybierając inną technologię, ograniczają wpływ na środowisko naturalne. Wierzymy więc, że lampa o mocy 40 W stanowi doskonały dodatek do naszej oferty produktów na rynek europejski” — mówi Iwona Burzyńska, PR Manager Poland & Baltics w Panasonic.

Panasonic LDAHV4L27CG

Nagradzana konstrukcja lampy LED

Nowa żarówka LED firmy Panasonic powstała dzięki sukcesowi swojego 20-watowego odpowiednika, który na całym świecie zdobył wiele nagród w dziedzinie projektowania, w tym najwyższe wyróżnienie — złotą nagrodę iF przyznawaną przez iF International Forum of Design w Hanowerze. Żarówka LED „Nostalgic Clear” firmy Panasonic została wielokrotnie nagrodzona, co potwierdza jej wyjątkowy design i jakość działania. LDAHV4L27CG „Nostalgic Clear” jako pierwsza klasycznie przejrzysta żarówka LED i przypominająca w związku z tym tradycyjną żarówkę otrzymała złotą nagrodę w japońskim konkursie Good Design Award 2011. W 2012 r. zdobyła wyróżnienie Universal Design Award, a także Universal Design Consumer Favorite. Innowacyjna żarówka firmy Panasonic zdobyła uznanie nawet w tak prestiżowym konkursie jak Red Dot, w którym otrzymała nagrodę Red Dot Award: Product design w 2012 r.

blog comments powered by Disqus
Panasonic wprowadza na europejski rynek żarówkę LED „Nostalgic Clear”
Autor: Łukasz