PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Vivitek D510 – pierwszy projektor z nowej serii D5xx

Vivitek D510 – pierwszy projektor z nowej serii D5xx

Vivitek D510 to pierwszy model z nowej serii popularnych projektorów bazujących na technologii DLP 3D Ready firmy Texas Instruments do projekcji filmów i prezentacji 3D. Urządzenie oferuje podstawową rozdzielczość SVGA (800 x 600 pikseli), jasność 2600 ANSI lumenów i kontrast 2500:1, a także złącze HDMI (v.1.3) i niewielką masę – 1,9 kg.

Nowa seria popularnych projektorów Vivitek D5xx ma całkowicie nowe wzornictwo, które charakte-ryzuje biały kolor obudowy i podświetlane przyciski. Podstawowa rozdzielczość modelu D510 to SVGA (800 x 600 pikseli). Technologie Texas Instruments – DLP i BrilliantColor – zapewniają uzyska-nie obrazu o żywych i nasyconych barwach. Jasność 2600 ANSI lumenów i kontrast 2500:1 zapew-niają uzyskanie wysokiej jakości bez potrzeby zaciemniania pomieszczenia projekcyjnego, natomiast dwa gniazda sygnału wejściowego VGA i HDMI (v. 1.3) ułatwiają podłączenie różnych urządzeń – komputera i odtwarzaczy HD Ready i Full HD.

Vivitek D510 ma fabrycznie zdefiniowane 6 trybów, dostosowujących parametry wyświetlania do typu obrazu: prezentacja, wysoka jasność, gra, film, TV, sRGB – ten ostatni tryb służy do podłączania aparatu/kamery. Bardziej wymagającym użytkownikom Vivitek daje możliwość indywidualnej regu-lacji 7 składowych koloru: czerwonej, zielonej, niebieskiej, turkusowej (cyan), purpurowej (Magen-ta), żółtej i białej.

Niezdyscyplinowanym prelegentom przyda się zapewne timer, czyli licznik czasu prezentacji. Projek-tor ma także funkcje direct on/off, czyli szybkiego rozgrzewania lampy po włączeniu – prezentację zaczynać można niemal natychmiast. Podobnie po zakończeniu wystąpienia nie trzeba czekać na wystudzenie lampy, tylko można odłączyć projektor od zasilania.

Niewielka masa – zaledwie 1,9 kg – i niewielkie wymiary oraz blokada dostępu do menu (kod PIN) ułatwia życie podróżującym prezenterom. Projektor wyświetla obraz o przekątnej od 23 do 300 cali (58–762 cm). Vivitek D510 – jak cała nowa seria – ma zaimplementowaną technologię DLP 3D Ready firmy Texas Instruments, umożliwiającą wyświetlanie filmów i prezentacji 3D. Do osiągnięcia efektu przestrzennego potrzebny jest projektor, odpowiedni materiał filmowy 3D i aktywne okulary polary-zacyjne. Przestrzenne projekcje znakomicie uatrakcyjniają wszelkie prezentacja, a zwłaszcza zajęcia lekcyjne.

Vivitek D510

Projektor jest praktycznie bezobsługowy – dzięki zamkniętej budowie modułu optycznego, jest od odporny na kurz – wyeliminowano filtry powietrza, co znacznie obniża koszty serwisowania i uprasz-cza eksploatację. Nowoczesny rodzaj lamp zastosowanych w tych projektorach pozwala na spełnie-nie obecnych wymagań ekologicznych, bo zużycie energii w trybie czuwania jest poniżej jednego wata. Niewielki jest też pobór mocy przy pracy projektora – 290 W w trybie normalnym i 240 W w trybie Econo. Do 4.000 godzin wydłużono czas pracy lampy (w trybie Econo) – dodatkowo obniża to koszty eksploatacji oraz przyczynia się do zmniejszenia liczby odpadków.

Wszystkie projektory Vivitek zaprojektowano ze szczególną dbałością o środowisko. Przejawia się to m.in. w następujących rozwiązaniach:

  • do montażu wszystkich podzespołów używane jest spoiwo bezołowiowe,
  • elementy optyczne wykonane są z najwyższej jakości szkła bezołowiowego (LFG),
  • opakowania kartonowe i instrukcje obsługi powstają wyłącznie z papieru pochodzącego z recy-klingu,
  • projektory Vivitek w trybie czuwania (standby) pobierają zaledwie 1 W mocy,
  • zastosowanie zasilaczy o wysokiej sprawności pozwoliło dodatkowo ograniczyć pobór energii elek-trycznej podczas pracy.

Vivitek D510 dostępny będzie w sieci handlowej Vidis od pierwszych dni lutego 2010 r. w sugerowa-nej cenie detalicznej 1799 zł z VAT. Gwarancja na całe urządzenie wynosi 3 lata, a na lampę rok bez limitu godzin. Wszystkie modele Vivitek mogą pracować non-stop przez 24h, 7 dni w tygodniu.

blog comments powered by Disqus
Vivitek D510 – pierwszy projektor z nowej serii D5xx