PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Acer Aspire One 532 – nowy rodzaj netbooka

Acer Aspire One 532 – nowy rodzaj netbooka

Acer Aspire One 532 wyznacza początek nowej ery w dziedzinie netbooków. Procesor nowej generacji, 10-godzinny czas pracy na baterii, matryca z podświetleniem LED oraz opcjonalny modem 3G sprawiają, że najnowszy model Acera łączy duży potencjał z bardzo kompaktową obudową. Sercem konstrukcji jest nowy procesor Intel Atom N450 ze zintegrowanym układem graficznym oraz kontrolerem pamięci. Dzięki temu zmniejszył się pobór mocy oraz wydłużył czas pracy na baterii, wydajność grafiki jest większa nawet o 30%, a wydajność procesora i systemu wzrasta do 15%.

Teraz można korzystać z poczty elektronicznej, czatu, blogów oraz przeglądać strony WWW, tak długo, jak to jest potrzebne. Acer Aspire One 532 ułatwia wielozadaniową pracę z aplikacjami internetowymi, a raz naładowany akumulator pozwala cieszyć się bezprzewodową swobodą nawet przez 10 godzin. Wszystkie rozwiązania zastosowane w tym netbooku idealnie pasują do potrzeb prawdziwego globtrotera. Zasilacz sieciowy, podłączany bezpośrednio do gniazdka, jest lżejszy od typowych zasilaczy, skraca czas ładowania akumulatora o 1/3 oraz jest wyposażony w zestaw wymiennych przejściówek do gniazdek elektrycznych w różnych standardach. Dzięki temu w każdym zakątku Ziemi użytkownik zawsze ma odpowiednią wtyczkę.

Chociaż netbook Aspire One 532 jest lekki i ma wielkość porównywalną z małą teczką, zapewnia wydajność potrzebną do efektywnej pracy. Ma mniej niż 25 mm grubości i waży nieco ponad 1 kg. Bardzo czuła klawiatura jest tylko o 7% mniejsza od standardowej i zapewnia komfort pisania. Ponadto poszerzony touchpad typu multidotykowego o antypoślizgowej teksturze umożliwia precyzyjne sterowanie i jest przyjemny w dotyku. Umożliwia on wygodne przewijanie dokumentów, obracanie i powiększanie zdjęć, a także przełączanie stron internetowych.

Acer Aspire One 532

Netbook Aspire One 532 jest wyposażony w chipset Mobile Intel NM10 Express i może współpracować z 2 GB pamięci DDR2. Pamięć masową komputera stanowi dysk twardy o pojemności do 250 GB, a także zintegrowany, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, który pozwala na wygodne przenoszenie plików.

Netbook jest bardzo energooszczędny, uzyskał certyfikat zgodności z normą Energy Star v5.0, a także spełnia wymagania Dyrektyw Europejskich RoHS i WEEE, dotyczących stosowania niebezpiecznych substancji oraz utylizacji sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oprócz tego w netbooku zastosowano podświetlenie LED, które nie zawiera rtęci.

Mały masa, poręczny kształt oraz bogate wyposażenie komunikacyjne netbooka Aspire One 532 sprawiają, że jest idealnym towarzyszem podróży. Wyświetlacz Acer CrystalBrite o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości WSVGA (1024 x 600 pikseli) w formacie 16:9 idealnie nadaje się do korzystania z czatów, przeglądania stron internetowych oraz wyświetlania filmów przesyłanych strumieniowo. Ponadto podświetlenie panela diodami LED powoduje, że zużywa on o 22,2% mniej energii niż standardowe wyświetlacze netbooków.

W górnej krawędzi ramki ekranu umieszczono cyfrowy mikrofon oraz kamerę internetową Acer CrystalEye, zoptymalizowaną do pracy przy słabym oświetleniu. Kamera ta jest jak małe okno na świat, ponieważ pozwala na utrzymywanie kontaktów ze znajomymi i rodziną poprzez strumieniowe przesyłanie obrazu, uczestniczenie w wideo-czatach i wideo-konferencjach.

Acer Aspire One 532

Mały i wydajny netbook Aspire One 532 zapewnia łączność z całym światem. Jest wyposażony w bezprzewodowe łącze Wi-Fi oraz przewodową kartę Fast Ethernet. Z myślą o zagwarantowaniu pełnej łączności w czasie podróży, wybrane modele są wyposażone we wbudowany moduł 3G oraz interfejs Bluetooth. Rezultat jest zawsze taki sam: natychmiastowe nawiązanie łączności, którą można utrzymywać tak długo, jak to jest potrzebne.

Przykładowe konfiguracje wraz z cenami

  • Aspire One 532h: procesor Intel Atom N450 (1,66GHz, 512 KB cache), RAM 1GB, ekran 10,1" LED LCD (rozdzielczość 1024 x 600 pikseli), HDD 250 GB, kamera 0,3M LDV, Windows 7 Starter 32-bit, cena 1199 zł z VAT
  • Aspire One 532h: procesor Intel Atom N450 (1,66GHz, 512 KB cache), RAM 1GB, ekran 10,1" LED LCD (rozdzielczość 1024 x 600 pikseli), HDD 250 GB, kamera 0,3M LDV, Bluetooth, Windows 7 Starter 32-bit, cena 1225 zł z VAT
blog comments powered by Disqus
Acer Aspire One 532 – nowy rodzaj netbooka