PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Firefox Mobile gotowy – na razie dla Maemo 5, czyli smartfonu Nokia N900

Firefox Mobile gotowy – na razie dla Maemo 5, czyli smartfonu Nokia N900

Rynek mobilnych przeglądarek to łakomy kąsek dla producentów oprogramowania. Każdy z obecnie używanych programów do przeglądania WWW ma jakieś wady, więc aplikacja, która zaoferuje możliwości bardzo zbliżone do tych znanych ze zwykłych komputerów ma szanse podbić serca użytkowników. W takim właśnie miejscu znajdzie się mobilna wersja Firefoxa, która w ostatecznej wersji debiutuje właśnie na platformie Maemo 5 sterującej pracą smartfonu Nokia N900.

Firefox Mobile oferuje m.in. możliwość przeglądania stron w kartach, menedżera haseł, pasek adresu z wyszukiwaniem, zakładki i możliwość synchronizacji za pomocą Mozilla Weave. Najciekawszą jednak możliwością jest dostęp do wtyczek. Co prawda na razie deweloperzy Mozilli zablokowali możliwość pobierania wtyczki Flasha, ale będą ją odblokowywali dla wybranych serwisów takich jak Np. YouTube. To właśnie szansa na korzystanie z Flasha czyni z tej mobilnego Firefoxa poważną konkurencję dla dziś popularnych przeglądarek, w tym przede wszystkim dla Opery Mobile.

Żeby zainstalować mobilnego Firefoxa w Nokii N900, najprościej jest wejść na stronę https://firefox.com/m i pobrać przeglądarkę. Także osoby korzystające z modeli Nokia N810 i N800 mogą sprawdzić działanie mobilnej wersji Ognistego Lisa. Użytkownicy telefonów wyposażonych w Windows Mobile mogą przetestować wersję alfa, natomiast korzystający z urządzeń z Androidem muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość – prace nad wersją dla tego systemu wciąż trwają.

blog comments powered by Disqus
Firefox Mobile gotowy – na razie dla Maemo 5, czyli smartfonu Nokia N900