PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

ASUS wprowadza pierwszą płytę główną AMD ze złączami PCI Express 3.0

ASUS wprowadza pierwszą płytę główną AMD ze złączami PCI Express 3.0

Nowa płyta główna SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0 z serii TUF dzięki trzem złączom PCI Express 3.0 może współpracować jednocześnie z trzema szybkimi kartami graficznymi obsługującymi technologię DirectX 11 i o 28 nm architekturze w układzie NVIDIA SLI lub AMD CrossFireX. Wyposażona została w autorskie, niezwykle wydaje rozwiązanie chłodzące ASUS TUF oraz przeszła wymagające testy zapewniające absolutną stabilność, niezawodność i żywotność. Producent udziela pięcioletniej gwarancji.

Wysokiej jakości komponenty zapewniające wysoką niezawodność

SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0, tak jak jej poprzedniczki z serii TUF, charakteryzuje się wysoką jakością - płyty przechodzą przez bardzo wymagające testy, podobne do tych które przechodzą urządzania czy serwery dedykowane dla wojska. Certyfikowane dławiki TUF oraz wytrzymałe kondensatory i tranzystory zapewniają pełną niezawodność nawet gdy płyta główna używana jest bardzo intensywnie i przez długi czas. Cztery złącza DIMM obsługują do 32GB pamięci DDR3 z częstotliwością 2400MHz. Ośmiowarstwowy obwód drukowany zapewnia szybsze działanie pamięci, stabilność i kompatybilność z ulepszoną jakością sygnałów przesyłanych pomiędzy komponentami.

3

Sprytny system chłodzący

Płyty główne TUF są tak projektowane, by zapewniać wysoką stabilność i niezawodność w trudnych warunkach pracy. Posiadają niezwykle efektywny system chłodzący, który skutecznie eliminuje wysokie temperatury. Zarówno mostek północny, jak i południowy posiadają radiatory z dwoma przewodami cieplnymi pokrytymi innowacyjną powłoką CeraM!Xm. Rozprasza ona ciepło znacznie lepiej, niż tradycyjna powłoka antyoksydacyjna dzięki większej o 50% powierzchni całkowitej. SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0 wykorzystuje technologię TUF Thermal Radar. Czujniki temperatury zostały umieszczone w różnych częściach urządzenia i monitorują temperaturę w czasie rzeczywistym podczas pracy. Niezależna, automatyczna kontrola prędkości wentylatorów sprawia, że komponenty mogą być chłodzone oddzielnie, co przekłada się na maksymalną wydajność i stabilność.

4

SPECYFIKACJA

Obsługiwane procesory AMD Socket AM3+ FX (do 8 rdzeni)

AMD Socket AM3 dla Phenom II/Athlon II/Sempron 100

Chipset AMD 990FX/SB950

Pamięć 4 x 1866MHz/1600MHz/1333MHz/1066MHz DDR3 DIMM (32GB maks.), ECC i non-ECC niebuforowana

Gniazda rozszerzeń 3 x złącze PCI Express 3.0 x16 (dwa x16/x16, trzy x16/x8/x8)

Obsługa kart graficznych Do czterech procesorów graficznych w układach NVIDIA SLI i AMD CrossFireX

LAN Kontroler Realtek Gigabit Ethernet

Porty USB 6 x USB 3.0, 12 x USB 2.0

Porty SATA 8 x SATA 6Gbit/s, 2 x eSATA 6Gbit/s

Wymiary ATX, 30,5cm x 24,4cm

blog comments powered by Disqus
ASUS wprowadza pierwszą płytę główną AMD ze złączami PCI Express 3.0
Autor: Łukasz