PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Hitachi prezentuje telewizory z dyskami twardymi

Hitachi prezentuje telewizory z dyskami twardymi

Dwa modele telewizorów LCD z linii o nazwie Wooo wyposażonych w dyski twarde o pojemności 250 GB zaprezentowała firma Hitachi. Urządzenia mogą nagrywać sygnał telewizyjny w formatach tradycyjnym i wysokiej rozdzielczości przy wykorzystaniu kodeków MPEG-4 AVC/H.264 – odpowiedzialny za to jest układ XCodeHD. Konstruktorzy przewidzieli też możliwość dalszej kompresji w celu wydłużenia czasu rejestracji. Oba odbiorniki mają ekrany z matrycami IPS o przekątnej 22 i 26 cali. Technologia wykonania wyświetlacza powoduje, że kąty widzenia wynoszą 178° w obu kierunkach.

Oba telewizory mają rozdzielczość 1366 x 768 pikseli, przy czym większy model Hitachi L26-HP05 oferuje jasność 400 cd/m2, natomiast mniejszy Hitachi L22-HP05 – 300 cd/ m2. Urządzenia mają interesującą funkcję High Quality Intelligent Auto. Odbiorniki mają wbudowany czujnik jasności i barwy oświetlenia zewnętrznego, którego wskazania służą do ustalenia kontrastu, jasności i temperatury barwowej obrazu wyświetlanego na ekranie. Procesor XCodeHD analizuje nagrywane sceny i do zapisywanego materiału wideo wstawia znaczniki, które później pozwalają na skoki do wybranych miejsc.

Hitachi L26-HP05

Wyposażenie obejmuje trzy gniazda HDMI, wejścia D-Sub, S-Video, trzy kompozytowe, trzy analogowe audio oraz wyjście do podłączenia monitora i cyfrowe wyprowadzenie sygnału audio. Przewidziano także gniazdo słuchawkowe, przewodowe karty sieciowe Ethernet oraz czytniki kart SD/SDHC (można wyświetlić zdjęcia na ekranie telewizora). Każdy z nowych telewizorów Hitachi ma dwa stereofoniczne głośniki – model 26-calowy o mocy 10 W, a 22-calowy – 5 W. Pobór mocy wynosi odpowiednio 70 i 59 W w czasie pracy oraz 0,2 W w stanie czuwania. Sprzęt obsługuje standard DLNA.

Producent nie podał cen, ale spekuluje się, że L26-HP05 będzie kosztował po przeliczeniu na złote ponad 8300, zaś L22-HP05 będzie wyceniony na kwotę przekraczającą 7000 zł. Telewizory znajdą się na japońskim rynku w marcu tego roku.

blog comments powered by Disqus
Hitachi prezentuje telewizory z dyskami twardymi