PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

PrePeat – drukarka, która nie marnuje papieru

PrePeat – drukarka, która nie marnuje papieru

W Japonii będzie można kupić nietypową drukarkę. Urządzenie o nazwie PrePeat RP-3100 jest bowiem w stanie w ciągu 13 sekund usunąć wydrukowane wcześniej treści i w ich miejsce umieścić nowe. Jest to możliwe dzięki użyciu arkuszy wykonanych z tworzywa, które jest czułe na temperaturę. Wykorzystanie głowicy termicznej spowodowało wyeliminowanie z drukarki materiałów eksploatacyjnych takich jak toner czy atrament.

Ten plastikowy „papier” może być użyty około 1000 razy. Producent sprzedaje go w paczkach po 1000 sztuk formatu A4 w cenie ok. 3300 dolarów. Równie wysoka jest koszt zakupu samej drukarki Prepeat – trzeba nań wyłożyć ok.5500 tys. dolarów. Mimo tych wysokich sum, firma Sanwa Newtec, producent tego sprzętu, przekonuje, że w ostatecznym rozrachunku ich propozycja jest tańsza. Dla pewnych grup wydruków wielokrotnie zapisywalny nośnik ma szansę się sprawdzić, więc z czasem wielkość nakładów na zakup urządzenia korzystającego z tej nowej technologii będzie niższa.

PrePeat RP-3100

Jak wspomniano na wstępie, proces kasowania w PrePeat RP-3100 zajmuje 13 sekund, natomiast na wydruk trzeba zaczekać 10 sekund. Nośniki są w formatach A4 i A5, a kolor zadruku może być tylko czarny. Rozdzielczość uzyskiwanych obrazów wynosi 203 dpi.

blog comments powered by Disqus
PrePeat – drukarka, która nie marnuje papieru