PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Nowe urządzenia Mio: nawigacja i komputer rowerowy w jednym

Nowe urządzenia Mio: nawigacja i komputer rowerowy w jednym

Mio Cyclo serii 300, czyli urządzenia łączące w sobie funkcjonalności profesjonalnych komputerów rowerowych oraz nawigacji, są już dostępne na polskim rynku. Mają preinstalowane mapy rowerowe i drogowe oraz bogatą bazę użytecznych miejsc (POI) dla rowerzystów. Za ich pomocą można zmierzyć czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie i sprawdzić swoją pozycję w terenie. W serii znajdują się modele Mio Cyclo 300 oraz Cyclo 305 HC, wyposażony dodatkowo w technologię ANT+.

Nowa seria Mio Cyclo

Mio Cyclo z serii 300 są wyposażone w 3” ekran dotykowy z powłoką antyodblaskową. Obudowa urządzeń, zgodnie ze standardem IPX7, pozwala na swobodne korzystanie z nich także w bardzo trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu. Mio Cyclo™ 300 mają też wytrzymałą baterię, która umożliwia korzystanie z urządzeń nawet przez 12 godzin bez przerwy.

Oba urządzenia z serii 300 wyposażono w preinstalowane mapy drogowe i rowerowe, dzięki czemu można korzystać ze sprzętu natychmiast po jego rozpakowaniu. Bogata baza użytecznych miejsc (POI) pozwala na łatwe nawigowanie m.in. do punktów serwisowych czy miejsc odpoczynku na trasie.

Mio Cyclo 300

Model Mio Cyclo 305 HC ma wszystkie funkcje przydatne zarówno profesjonalnym kolarzom szosowym, jak i zaawansowanym rowerzystom górskim. Jest dodatkowo wyposażony w technologię ANT+, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z czujników rowerowych – takich jak czujnik tętna i czujnik kadencji. Oba wspomniane czujniki znajdują się w zestawie z modelem 305 HC.

„Nawigacje rowerowe Cyclo z serii 300 są dostępne z preinstalowanymi mapami 18 krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Pozwalają na wyznaczanie tras między punktami na mapie, a także umożliwiają ich samodzielne planowanie i projektowanie. Cyclo serii 300 to urządzenia dedykowane rowerzystom i zaprojektowane we współpracy z nimi” – mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager, MiTAC Europe, oddział w Polsce.

Mio Cyclo 305 HC

Surprise Me

Dzięki funkcji Surprise Me, którą posiada sprzęt z serii Mio Cyclo 300, nawigacja na podstawie kilku parametrów tworzy trzy alternatywne trasy rowerowe. Użytkownik musi tylko określić czas, jaki chce przeznaczyć na wycieczkę albo ustalić odległość, jaką chce przemierzyć.

„Ta funkcja jest bardzo ciekawym dodatkiem, kiedy rowerzysta zna już wszystkie lokalne trasy, albo jeżeli chce znaleźć nową, ciekawą drogę w nieznanej mu okolicy” – komentuje Tarik Hassan.

Mio Cyclo 300 2

Mio Share

Do urządzeń Cyclo dołączona jest łatwa w użyciu aplikacja Mio Share. Pozwala ona na zarządzanie urządzeniami za pomocą komputera. Można dzięki niej m.in. monitorować wyniki treningów, przeglądać przejechane dotychczas trasy, a także planować swoje własne. Program można pobrać bezpłatnie pod adresem www.mioshare.com.

Mio Share umożliwia dzielenie się trasami z innymi użytkownikami Mio Cyclo, poznawanie nowych dróg i miejsc, które inni uznali za interesujące, a także pobieranie tras przez nich udostępnionych. Dzięki aplikacji można pobierać aktualizacje map i najnowsze informacje o produktach Mio.

Pierwsze urządzenia trafiły już do sklepów.

blog comments powered by Disqus
Nowe urządzenia Mio: nawigacja i komputer rowerowy w jednym
Autor: Łukasz