Ranking Skąpiec.pl – lustrzanki

Ranking Skąpiec.pl – lustrzanki

Prawie 40% internautów, którzy w tym roku szukali aparatu cyfrowego za pośrednictwem porównywarki cen Skąpiec.pl, zainteresowanych było nabyciem lustrzanki. Serwis sprawdził, które modele cieszyły się największą popularnością w kwietniu, a także przygotował zestawienie najwyżej ocenianych urządzeń.

Kategoria „Aparaty cyfrowe” od wielu lat należy do najczęściej odwiedzanych przez internautów w serwisie Skąpiec.pl. W przeszłości użytkownicy porównywarki poszukiwali głównie małych i poręcznych aparatów kompaktowych, jednak od pewnego czasu szala popularności coraz bardziej przechyla się w kierunku lustrzanek. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, jednak znaczący wpływ na taki obrót sprawy ma bez wątpienia rozwój technologiczny i udoskonalenie możliwości telefonów komórkowych. Nowoczesne smartfony wyposażone są w bardzo dobre aparaty, które w zupełności zaspokajają potrzeby amatora w dziedzinie fotografii i taki użytkownik nie potrzebuje osobnego sprzętu do robienia zdjęć. Z drugiej strony wzrost popularności lustrzanek tłumaczyć może fakt, że coraz większa rzesza Polaków traktuje fotografię jako hobby lub też zajmuje się nią profesjonalnie, dlatego też szuka w sieci dobrej klasy aparatu. Najpopularniejsze lustrzanki

Ulubioną przez użytkowników Skąpiec.pl marką lustrzanek jest Nikon – świadczy o tym zarówno rozkład zaznaczeń w filtrze „Producent”, jak i analiza zestawienia najpopularniejszych urządzeń. Cztery pierwsze miejsca na liście najczęściej odwiedzanych modeli zajęły produkty firmy Nikon, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 6 lustrzanek tej marki. Statystyki porównywarki cen pokazują, że dużym uznaniem i popularnością cieszyły się w kwietniu również aparaty marki Canon i Sony. Zwycięzcą rankingu został model Nikon D7100 body, który posiada matrycę 23.5x15.6 mm (DX) CMOS o rozdzielczości 24,0 milionów pikseli, ekran wielkości 3,2 cala, a także funkcję nagrywania filmów Full HD D-Movie.

nikon d7100 body

Najpopularniejsze modele lustrzanek – kwiecień 2013

1.Nikon D7100 body

2.Nikon D600 body

3.Nikon D5100 + 18-105 VR

4.Nikon D700 body

5.Canon EOS 60D body

6.Canon EOS 5D Mark III body

7.Nikon D800 body

8.Nikon D7000 body

9.Sony Alpha 37 + 18-55 kit 3D

10.Canon EOS 650D body

Nikon D600 body

Najwyżej oceniane modele

Pozycja w rankingu najpopularniejszych produktów to istotna informacja dla potencjalnego nabywcy lustrzanki, jednak dużo bardziej inspirującą lekturą może okazać się zestawienie najwyżej ocenianych modeli urządzeń. Z danych Skąpiec.pl wynika, że największym uznaniem internautów cieszy się profesjonalna lustrzanka Nikon D90 + 18-55 VR z matrycą typu CMOS 23,6 x 15,8 mm (format DX), o wielkości 12,3 milionów pikseli. Użytkownicy cenią ją za wysoką funkcjonalność, prostą obsługę i dobry stosunek jakości do ceny (aparat ten można kupić już za ok. 2200 zł). Drugim najlepiej ocenianym produktem jest Canon EOS 600D, trzecim natomiast - Nikon D90 + 18-200 VR II. W pierwszej piątce najlepszych, zdaniem użytkowników Skąpiec.pl, aparatów znalazły się jeszcze modele: Canon EOS 600D + 18-55 IS II kit oraz Pentax K-5 + 18-135 kit. Wszystkie one pochwalić się mogą minimum dziesięcioma opiniami, a ich ocena mieści się w przedziale 4,5-5 gwiazdek w pięciostopniowej skali.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more