PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Tunery DVB-T – Jakich Produktów Szukają Internauci?

Tunery DVB-T – Jakich Produktów Szukają Internauci?

Na znacznym obszarze Polski cyfrowa telewizja naziemna zastąpiła już analogową, a w najbliższym czasie zmiana ta obejmie teren całego kraju. Z tego też względu wiele osób musiało wymienić telewizory lub zaopatrzyć się w specjalne dekodery, umożliwiające odbiór sygnału cyfrowego. Skąpiec.pl postanowił sprawdzić, które tunery DVB-T cieszyły się w ostatnich tygodniach największym zainteresowaniem konsumentów i przygotował zestawienie najpopularniejszych modeli.

Kategoria „Tunery DVB-T” w serwisie Skąpiec.pl od kilku miesięcy należy do grona najchętniej odwiedzanych przez internautów. Nic w tym dziwnego - zakup nowego telewizora, posiadającego wbudowany cyfrowy tuner MPEG-4, to dość duży wydatek i dlatego znaczna część naszych rodaków wybiera tańszą alternatywę. Ile kosztuje zewnętrzny tuner DVB-T? Ceny są uzależnione głównie od dodatkowych funkcji urządzenia, jednak najprostsze modele można kupić za mniej niż 100 złotych.

Preferencje zakupowe internautów

Statystki pokazują, że aż 70% użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl, którzy w kwietniu szukali tunera DVB-T, kierowało się przede wszystkim nazwą producenta urządzenia. Dla pozostałej grupy potencjalnych kupujących najważniejszy były natomiast dodatkowe funkcje i możliwości sprzętu.

Tytuł najpopularniejszej marki przypadł firmie Wiwa, na którą stawiało 17,82% konsumentów, drugie miejsce zajął Ferguson (15,98% zaznaczeń w filtrze „Producent”), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Cabletech, który uzyskał wynik na poziomie 12,56% wszytki wyborów. Nieco ponad 10% użytkowników Skapiec.pl szukało w analizowanym okresie tunerów marki Manta, dla 5,73% najlepszą opcją wydawał się wybór produktu Opticum, a 4,78% chciało znaleźć urządzenie firmy Technisat. Na pozostałych producentów stawiało mniej niż 3% internautów.

Wiwa HD-95

W przypadku filtra „Dodatkowe opcje”, wariantem najczęściej zaznaczanym przez użytkowników, było PVR, czyli Personal Video Recorder. Funkcja ta, umożliwiająca nagrywanie programów telewizyjnych, istotna była dla ¼ potencjalnych kupujących. Dla nieco ponad 22% internautów najważniejszą opcją dodatkową było EPG, czyli ekranowy przewodnik po programach telewizyjnych, a dla 18,29% - funkcja „Napisy”. Jeżeli chodzi o tunery z teletextem to szukało ich ok. 15% konsumentów. Funkcja TimeShift, pozwalająca na zatrzymanie na jakiś czas programu telewizyjnego, miała duże znaczenie dla ok. 10% użytkowników Skąpiec.pl, natomiast 6% z nich chciało, aby urządzenie miało timer.

Najbardziej poszukiwane modele

Na pierwszym miejscu w rankingu na najpopularniejszy model tunera DVB-T znalazł się produkt o nazwie Ferguson Ariva T65. Urządzenie to umożliwia m.in. odbiór kanałów w rozdzielczości Full HD, posiada funkcję automatycznego skanowania kanałów, nagrywania programów przez USB oraz Time Shift, a także ma elektroniczny przewodnik po programach (EPG).

Ciekawą opcją jest również funkcja FAN, pozwalająca na zapisanie ulubionych programów telewizyjnych. Drugie miejsce w zestawieniu top10 przypadło tunerowi Wiwa HD-95, który pochwalić się może najwyższą oceną i najlepszymi opiniami na Skąpiec.pl, podium zamyka natomiast urządzenie Ferguson Ariva T650i.

FERGUSON ARIVA T650i

Najpopularniejsze tunery DVB-T – kwiecień 2013:

1 - Ferguson Ariva T65

2 - Wiwa HD-95

3 - Ferguson Ariva T650i

4 - Wiwa HD-90

5 - Wiwa HD-50

6 - Manta DVBT02

7 - Media-Tech MT4166

8 - Cabletech URZ0195

9 - Wiwa HD-80

10 - Thomson THT501

Jakie dekodery dvb-t są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dekoderów dvb-t z 9/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które dekodery dvb-t warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Wiwa HD-158 Wiwa HD-158Best of the best!
2Ferguson Ariva T750i Ferguson Ariva T750i Sprawdź sam
3Opticum STB HD N3 Opticum STB HD N3 Ten ma niezłą cenę!
4Ferguson Ariva 253 Combo Ferguson Ariva 253 Combo Polecany model
5Wiwa HD-50 Wiwa HD-50 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Dekoderów DVB-T - Telewizja na Wysokim Poziomie!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Tunery DVB-T – Jakich Produktów Szukają Internauci?
Autor: Łukasz