PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Rynek smartfonów w Polsce – raport Okazje.info

Rynek smartfonów w Polsce – raport Okazje.info

Telefon komórkowy na przestrzeni czterech dekad swojej obecności na rynku elektroniki użytkowej przeszedł spektakularną ewolucję - od 2-kilogramowej cegły, wzorowanej na rekwizytach z serialu „Star Trek”, przez niezniszczalną Nokię 3310 z baterią zdolną wytrzymać bez ładowania 2 tygodnie, by dziś przybrać postać nowoczesnego smartfona. Z raportu przygotowanego przez Porównywarkę Cen Okazje.info wynika jednak, że już niebawem poddany zostanie kolejnej metamorfozie.

Rynek telefonów nieustannie wzbogaca się o nowe modele zróżnicowane pod względem ceny i funkcjonalności. Jego dynamiczny rozwój potwierdzają między innymi analizy kategorii Telefony i Smartfony na serwisie Okazje.info dowodzące, że aktualnie liczba artykułów w tej grupie produktowej, w porównaniu z rokiem ubiegłym, jest wyższa o ponad 23%. Osoby poszukujące w sieci nowego telefonu, swój wybór w zdecydowanej większości uzależniają od jego producenta (56%) oraz ceny (20%).

Aktualnie wytypowanie lidera wśród producentów telefonów komórkowych jest niesłychanie trudne. Dotąd bezkonkurencyjna Nokia, choć nadal postrzegana jako solidna i godna zaufania marka, w tym roku przegrywa z Samsungiem. Dużą popularnością cieszą się też telefony firmy Sony i HTC wybierane przez Internautów, ceniących jakość i funkcje multimedialne.

Ze względu na dynamiczny rozwój rynku telefonów, producenci starają się pozyskać klientów konkurencyjnymi cenami. Konsumenci mają więc możliwość wyboru ofert, w których współczynnik ceny do parametrów technicznych, przedstawia się wyjątkowo korzystnie. Tym samym największą popularnością wśród Internautów cieszą się telefony tradycyjne, kosztujące nie więcej niż 300 zł oraz smartfony do 500 zł.

Top Produkty

ANALIZA TOP PRODUKTÓW POZWALA NA ZAOBSERWOWANIE GŁÓWNEGO TRENDU W PREFERENCJACH ZAKUPOWYCH POLSKICH INTERNAUTÓW. POSZUKUJA ONI TANICH SMARTFONÓW Z OPROGRAMOWANIEM ANDROID. CIEKAWYM ZJAWISKIEM JEST RÓWNIEZ NIEWIELKIE ZAINTERESOWANIE NOWOSCIAMI. ZADNEJ NOWOSCI NIE UDAŁO SIE POZYSKAC TAK WYSOKIEGO ZAINTERESOWANIA INTERNAUTÓW, BY ZNALEZC SIE WSRÓD TOP PRODUKTÓW. NAJPRAWDOPODOBNIEJ TENDENCJA TA WYNIKA Z KALKULACJI. INTERNAUCI MAJA SWIADOMOSC, ZE WARTOSC SPRZETU SZYBKO ULEGA OBNIZENIU W KILKA MIESIECY PO JEGO PREMIERZE, POZWALAJAC NA JEGO ZAKUP W BARDZIEJ PRZYSTĘPNEJ CENIE.

OBECNOSC ZNANYCH I POPULARNYCH TELEFONÓW NA PIERWSZYCH MIEJSCACH RANKINGU SWIADCZYC MOZE O KIEROWANIU SIE PRZY WYBORZE SPRZETU MODA NA POSZCZEGÓLNE MODELE. PRZYPUSZCZAC WIEC MOZNA, ZE WIEKSZOSC INTERNAUTOW WOLI SPRAWDZONE ROZWIAZANIA I CHETNIE KORZYSTA Z REKOMENDACJI INNYCH UZYTKOWNIKÓW, MINIMALIZUJAC RYZYKO DOKONANIA NIEUDANEGO ZAKUPU.

galaxy s

1 SAMSUNG GALAXY S II GT-I9100

2 GOCLEVER FONE 500

3 SONY XPERIA P

4 SAMSUNG GALAXY S III GT-I9300

5 SAMSUNG GALAXY XCOVER 2 GT-S7710

blog comments powered by Disqus
Rynek smartfonów w Polsce – raport Okazje.info
Autor: Łukasz