PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Samsung EX1 – nowy aparat kompaktowy z górnej półki

Samsung EX1 – nowy aparat kompaktowy z górnej półki

Samsung Digital Imaging zaprezentował kompaktowy aparat cyfrowy EX1, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników. EX1 to flagowy model wśród kompaktowych aparatów cyfrowych Samsunga. Urządzenie wyposażono m.in. w bardzo efektywną matrycę CCD oraz najbardziej imponujący obiektyw, jaki można spotkać w tej klasie aparatów – superszerokokątny Schneider KREUZNACH 24 mm o jasności f/1,8.

W modelu Samsung EX1 uwagę zwraca przede wszystkim znakomita optyka Schneidera. Imponująca jasność obiektywu (f/1.8) daje fotografującym większe możliwości regulacji przysłony i głębi ostrości, co pozwala na artystyczne rozmycie tła i podkreślenie fotografowanego obiektu. Z ultrajasnym obiektywem f/1.8 wykonamy również lepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu, ponieważ optyka przepuszcza więcej światła do matrycy. Zastosowana w modelu EX1 matryca CCD 1/1,7" jest większa niż te, które zwykle spotykamy w aparatach kompaktowych i oferuje znakomitą czułością (ISO do 3200 przy pełnej rozdzielczości). W połączeniu z ulepszonym, szybkim procesorem DRIMeIII, nowy Samsung robi wysokiej jakości zdjęcia niezależnie od warunków oświetlenia.

Zastosowany tu obiektyw Schneidera wykorzystuje trzykrotny zoom optyczny, a dzięki ultraszerokiemu kątowi (ogniskowa 24 mm) fotografujący krajobrazy czy duże grupy znajomych mogą objąć znacznie szersze plany. Dla zapewnienia ostrych i wyraźnych ujęć, w EX1 zastosowano system podwójnej stabilizacji obrazu.

Samsung EX1

Kadrowanie i przeglądane zdjęć na trzycalowym, obrotowym ekranie AMOLED w EX1 to prawdziwa przyjemność. Odchylany wyświetlacz pozwala na wygodne kadrowanie ujęć praktycznie pod każdym kątem, również znad głowy czy tuż znad ziemi. W porównaniu z tradycyjnym wyświetlaczem LCD, ekran AMOLED zastosowany w EX1 zapewnia wyższy kontrast, głębszą czerń oraz bardziej naturalne i żywe kolory, nawet gdy oglądamy obraz pod kątem lub w ostrym słońcu. Monitor wykonany w technologii AMOLED jest również bardziej oszczędny, jeśli chodzi o zużycie energii, co zdecydowanie wydłuża czas pracy na baterii.

Co ważne, Samsung EX1 umożliwia zapis zdjęć w formacie RAW i daje fotografującym pełną kontrolę nad parametrami ujęć w trybach priorytetu migawki, priorytetu przysłony i manualnym. Przy użyciu tych ustawień, użytkownicy mogą eksperymentować z prędkością migawki czy głębią ostrości. Z myślą o tych, którzy nade wszystko cenią sobie łatwość obsługi, EX1 wyposażono w technologię inteligentnego rozpoznawania scen Smart Auto 2.0, która działa zarówno przy wykonywaniu zdjęć, jak i kręceniu filmów. W tym trybie aparat automatycznie analizuje kadr i dobiera optymalne ustawienia, by wykonać możliwie najlepsze zdjęcie w danych warunkach. Dzięki technologii Smart Auto, użytkownicy nie muszą już wybierać pomiędzy wygodą obsługi, a jakością wykonanych fotografii.

Dane techniczne

 • Matryca: 10 Mpix
 • Zoom: optyczny 3x
 • Ekran LCD: obrotowy, AMOLED, przekątna 3,0"
 • Obiektyw: ultraszerokokątny 24 mm, Schneider KREUZNACH, jasność f/1,8
 • Tryb filmowy: 640 x 480 pikseli, 30 klatek na sekundę, kodowanie H.264
 • podwójna stabilizacja obrazu optyczna + cyfrowa)
 • ustawienia manualne: A/S/M
 • obsługa formatu RAW
 • technologia inteligentnego rozpoznawania scen Smart Auto 2.0. (zdjęcia i filmy)
 • duża, czuła matryca CCD 1/1,7’’
 • pokrętło sterowania z przodu obudowy
 • Wymiary: 11,4 x 6,3 x 2,9 cm
 • Dostępność: kwiecień 2010 r.
blog comments powered by Disqus
Samsung EX1 – nowy aparat kompaktowy z górnej półki