PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

ASUS i Google prezentują nowy tablet Nexus 7

  • Dodano: 4 lata, 5 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 1256
  • Ocena: (0) (0)
ASUS i Google prezentują nowy tablet Nexus 7

Podczas odbywającej się w San Francisco konferencji prasowej, przedstawiciele firm ASUS i Google zaprezentowali nową wersję 7-calowego tabletu z systemem Android – Nexus 7. Urządzenie wyposażono w najlepszy ekran dostępny do tej pory w 7-calowych tabletach oraz wbudowaną funkcję ładowania bezprzewodowego, dzięki której niewygodne kable zasilające stają się zbędne. Nowy Nexus 7 to urządzenie, które oferuje nam wszystkie usługi Google w smukłej i mobilnej konstrukcji. Tablet jest efektem trwałej współpracy pomiędzy firmami ASUS i Google, rozpoczętej w 2012 roku podczas prac nad przełomowym, pierwszym tabletem Nexus 7.

“Po sukcesie jaki odniósł pierwszy Nexus 7, jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości kontynuacji naszego partnerstwa z Google, którego efektem jest nowy model” – powiedział Jonney Shih, prezes ASUSa. „Nowy Nexus 7 oddaje w ręce użytkowników najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w urządzeniach mobilnych i ustanawia nowy pułap dla 7-calowych tabletów”. "Wraz z firmą ASUS zachowaliśmy te cechy i funkcje oryginalnego Nexusa 7, które użytkownicy cenili sobie najbardziej i bazując na nich stworzyliśmy jeszcze lepsze urządzenie” – dodaje Sundar Pichai, Senior Vice President of Android, Chrome and Apps w firmie Google. “Nowy tablet jest smuklejszy, lżejszy, szybszy i może pochwalić się ekranem o najwyższej rozdzielczości wśród tabletów 7-calowych”.

Nowy Nexus 7 posiada 7-calowy ekran Full HD (z ponad 2,3 milionami pikseli i 323ppi - pikseli na cal), który pozwoli nam korzystać z aplikacji, gier i multimediów w niespotykanej do tej pory w 7-calowych urządzeniach jakości. Technologia ASUS TruVivid poprawia wyrazistość i jasność kolorów, a panel IPS zapewnia szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni. Odporne na zarysowania szkło Corning i przyjemna w dotyku, dobrze trzymająca się dłoni obudowa zapewniają wysoki komfort korzystania z urządzenia. Tablet ma grubość 8,65mm i waży zaledwie 290g.

Google Nexus 7 (2013)

Nowy Nexus 7 posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro z 2GB pamięci RAM, który gwarantuje rewelacyjną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu efektywności energetycznej i 10-godzinnego czasu pracy baterii. Cingo - mobilna technologia audio opracowana przez Fraunhofer (twórców formatu MP3) zapewnia doskonałej jakości dźwięk (więcej informacji na stronie www.fraunhofer-cingo.com).

Dzięki wysokiej jakości kamerom umieszczonym z przodu i z tyłu urządzenia, nowy Nexus 7 doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów wideo przez Google Hangouts. Tablet pozwala robić wysokiej jakości zdjęcia, a także tworzyć panoramy Photo Sphere, które można natychmiast udostępnić w serwisie Google+. Nowy Nexus 7 wyposażony jest także w antenę dual-band Wi-Fi i opcjonalnie w modem LTE 4G, pozwalające na płynny streaming wideo w jakości HD, błyskawiczny czas reakcji podczas przeglądania stron internetowych i szybkie ściąganie danych.

Pierwsze urządzenie z systemem Android Jelly Bean 4.3

Nowy model Nexus 7 to pierwszy dostępny na rynku tablet z systemem Android 4.3, najnowszą wersją najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego. Jedną z nowości, jakie wprowadza Android 4.3 są profile dostępu, przydatne np. rodzicom, chcącym ograniczyć dostęp dzieci do nieodpowiednich dla nich treści. Android 4.3 obsługuje też technologię Bluetooth Smart, oddając w ręce użytkowników aplikacje mobilne komunikujące się z nowymi typami urządzeń, takimi jak sensory biegowe i gimnastyczne.

Google Nexus 7 (2013) 2

W tablecie zainstalowano też pakiet aplikacji Google — przeglądarkę Chrome, serwisy Maps, YouTube, Hangouts i Google Now. Google Play daje użytkownikom dostęp do ogromnej liczby aplikacji, gier oraz książek. Dzięki ciągle poszerzanej ofercie aplikacji dla tabletów, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

Nowy Nexus 7 jest już dostępny w USA w cenie 229 USD (wersja z 16 GB i Wi-Fi) oraz 269 USD (wersja z 32 GB i Wi-Fi). W najbliższym czasie pojawi się wersja z dyskiem 32GB, anteną Wi-Fi i LTE w cenie 349 USD. Wkrótce tablety pojawią się także w polskich sklepach.

blog comments powered by Disqus
more
ASUS i Google prezentują nowy tablet Nexus 7
Autor: Łukasz