PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Smartfony LG LII na straży udanych wakacji

Smartfony LG LII na straży udanych wakacji

W wakacje, które są najlepszym okresem na bliższe i dalsze wyprawy, szczególnie doceniamy funkcjonalność towarzyszących nam na co dzień urządzeń.

Nowe smartfony LG z serii Swift L II generacji to dobry wybór dla osób, które nie chcą iść na kompromis, gdy chodzi o użyteczność, prostotę obsługi i cenę. Użytkownicy modeli Swift L3, L5 i L7 II znajdą w swoich telefonach wszystko to, co zadba o ich udany wypoczynek, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

LG LII 2

Zawsze pod kontrolą

Użyteczną funkcją, w jaką wyposażone są smartfony LG z nowej serii L, jest aplikacja LG Safety Care, stworzona z myślą o dzieciach i osobach starszych, które mogą potrzebować pomocy. Funkcja ta proponuje trzy warianty zastosowania, stworzone z myślą o sytuacjach zagrożenia, w jakich my lub nasi bliscy możemy się znaleźć. Opcja powiadomień alarmowych wysyła lokalizację w momencie, gdy wykonujemy połączenie alarmowe. Dzięki temu, w ciągu ułamka sekundy możemy poinformować wskazane wcześniej bliskie osoby o tym, że potrzebujemy pomocy i miejscu, w którym na nią oczekujemy. Równie przydatna może okazać się opcja powiadomienia o nieużywaniu telefonu. Jest wyraźnym sygnałem dla rodziny i przyjaciół, że z jakiegoś powodu przez długi okres nie jesteśmy w stanie użyć naszego smartfona, więc prawdopodobnie dzieje się u nas coś niepokojącego. Opcja ta umożliwia dopasowanie do preferencji użytkownika i częstotliwości, z jaką korzysta z telefonu – sami możemy określić, jaki czas nieużywania telefonu powinien zwrócić uwagę naszych najbliższych, poprzez wysłanie do nich automatycznej wiadomości tekstowej. Kolejnym bezpiecznym udogodnieniem, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osob, które na wakacyjną wyprawę zabrały dzieci lub osoby starsze, jest powiadomienie o lokalizacji. Gdy właściciel smartfona LG z serii L II zabłądzi, nie będzie odbierać telefonu przez dłuższy czas, bądź też, gdy jego bateria będzie na wyczerpaniu, funkcja ta podpowie dokładnie i wskaże na mapie, gdzie należy go szukać.

LG LII

Język obcy w zasięgu ręki

Amatorzy dalekich podróży z pewnością docenią funkcję szybkiego tłumacza, opracowaną przez LG dla telefonów z serii L. Nie jest to zwykła aplikacja słownikowa, lecz pomocne narzędzie, które pozwoli komunikować się z otoczeniem nawet na drugim końcu świata. Funkcja ta umożliwia tłumaczenie za pomocą aplikacji Quick Translator - prostego w obsłudze, przydatnego programu, który przy użyciu kamery zamontowanej z tyłu smartfona rozpoznaje napisy i tłumaczy je na wybrany język. Aplikacja posiada w swojej bibliotece słów pełną gamę języków, oferowanych przez Google Translate. Należy zeskanować aparatem nieznane słowo lub wyrażenie – z menu restauracji, czy z tablicy informacyjnej na dworcu czy lotnisku – i aplikacja podpowie, co ono oznacza. Wystarczy dostęp do internetu, aby dzięki QuickTranslator uniknąć wpadek w restauracji i zgubnych pomyłek na szlaku.

Liczy się każdy uśmiech

Wakacje z przyjaciółmi to przede wszystkim mnóstwo wspólnych zdjęć – krajobrazów, zabytków i współtowarzyszy wypraw. Ich robienie bawi, a przeglądanie po powrocie i zamieszczanie na portalach społecznościowych pozwala na moment przenieść się pamięcią z biurowej rzeczywistości do zwiedzanych zakątków i radosnych chwil z bliskimi. Jednak wiele wakacyjnych zdjęć ma podstawową wadę – brakuje na nich autora fotografii, unieruchomionego po drugiej stronie obiektywu. Dlatego również i na ten problem, LG znalazło się rozwiazanie. Cheese Shutter to aplikacja sterowana głosem, która na wybraną komendę sama zrobi zdjęcie. Wystarczy powiedzieć: cheese, smile, whisky, kimchi lub LG, by aparat w telefonie zareagował i uchwycił chwilę pamiątkowym zdjęciem. Można użyć opcji Cheese Shutter przy tzw. zdjęciu z ręki, lub postawić telefon w dowolnym miejscu i stanąć w grupie, w której razem zawołacie komendę. Telefon sam zrobi zdjęcie, na którym nikogo nie zabraknie.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Smartfony LG LII na straży udanych wakacji
Autor: Łukasz