PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Acer S5200 – nowy projektor wyświetlający obraz w 3D

Acer S5200 – nowy projektor wyświetlający obraz w 3D

Trzeci wymiar sprawia, że obraz nabiera głębi i staje się źródłem niezwykłych wrażeń. Dzięki temu widzowie mogą znaleźć się w samym centrum akcji, a projekcja staje się w pełni realistyczna. Nowy projektor Acer S5200 korzysta z technologii DLP 3D Ready, pozwalającej na wyświetlanie trójwymiarowych filmów i zdjęć przy dużej częstotliwości odświeżania obrazu (120 Hz). W połączeniu z komputerem wyposażonym w odpowiednią kartę graficzną oraz specjalnymi okularami 3D może przekształcić płaską ścianę w przestrzenny ekran.

Jak to działa? Aby płaski obraz był interpretowany jako trójwymiarowy, trzeba oszukać nasz mózg: każde oko musi widzieć nieco inny obraz, które kora wzrokowa zinterpretuje jako jeden. Technologia DLP jest tak szybka, że umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch obrazów na ekranie. Następnie okulary 3D pozwalają na połączenie dwóch obrazów i uzyskanie spektakularnego efektu przestrzennego.

Nowy projektor jest wyposażony w system optyczny umożliwiający uzyskanie ostrego obrazu przy bardzo małych odległościach od ekranu. Dla dystansu równego metr, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 205 cm (81 cali). Dzięki temu wiązka światła z projektora nie oślepia osoby prowadzącej prezentację, a na ekranie nie pojawiają się niepożądane cienie. W rezultacie Acer S5200 zapewnia najwyższy poziom komfortu widzów w różnorodnych sytuacjach oraz idealnie nadaje się do zastosowań w edukacji oraz do prezentacji w firmach.

Projektor Acer S5200 jest w pełni zgodny z systemem sieciowym Crestron, pozwalającym na pełne sterowanie projektorem poprzez sieć LAN, w tym na: monitorowanie, zdalne włączanie/wyłączanie (z możliwością programowania godzin) oraz zdalne zarządzanie projekcjami z wybieraniem źródła sygnału i sterowanie kilkoma projektorami.

Acer S5200

W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektor S5200 jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe, zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

Z biegiem czasu jakość kolorów wyświetlanych przez projektor może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer jest obecnie stosowana technologia ColorSafe pozwalająca na praktyczne wyeliminowanie zjawiska pogarszania się odwzorowania barw.

Port HDMI umożliwia łatwe podłączanie najnowszych urządzeń cyfrowych zapewniając najwyższą jakość obrazu o dużej rozdzielczości. Udoskonalona lampa zapewniająca jasność nawet 3000 lumenów ANSI, współczynnik kontrastu 2500:1 oraz podstawowa rozdzielczość XGA pozwalają na uzyskanie zupełnie nowego poziomu jasności, ostrości oraz jakości barw.

Ważnymi atutami projektora S5200 są szerokie możliwości instalowania. Innowacyjny tryb Blackboard pozwala na wyświetlanie wyraźnego obrazu nawet na kolorowych powierzchniach, dzięki czemu projektor S5200 można używać bez rozwieszania ekranu. Funkcja korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie (+/- 40°) pozwala na skorygowanie deformacji spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół, a tym samym pozwala na uzyskanie idealnie prostokątnego obrazu niezależnie od miejsca, w którym ustawiono urządzenie. Ponadto wkładana od góry lampa może być łatwo wymieniana przez użytkowników nawet wtedy, gdy sprzęt zamontowano na suficie.

Lampa o trwałości nawet 4000 godzin przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji, gwarantując długoterminową, niezawodną pracę projektora. Wydłużona trwałość oraz stabilna jakość obrazu przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji, a tym samym są źródłem znacznych oszczędności. Ponadto układ DLP pozwolił na skonstruowanie projektora pozbawionego filtrów, co przekłada się na jeszcze większe obniżenie kosztów konserwacji i użytkowania.

Oprócz tego projektor S5200 jest też wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 80% pobór mocy w trybie gotowości. Gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, urządzenie automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Jeśli potem sygnał nie pojawi się w ciągu określonego czasu, projektor automatycznie się wyłącza. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.

Aby ułatwić użytkowanie, projektory Acer są wyposażone w technologię Empowering Technology, w skład której wchodzą funkcje ułatwiające konfigurowanie ustawień, wyświetlanie obrazu oraz kontrolowanie tempa prezentacji. Dzięki nim użytkownik może efektywnie prowadzić pokaz koncentrując się na przekazywanych informacjach.

Projektor Acer S5200 jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Cena tego modelu wynosi 3020 zł brutto.

blog comments powered by Disqus
Acer S5200 – nowy projektor wyświetlający obraz w 3D