PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Najmniejsza karta graficzna z serii GTX 700

Najmniejsza karta graficzna z serii GTX 700

Zaledwie 17 cm długości, a wydajnością nie ustępuje pełnowymiarowym kartom graficznym – to GTX 760 DirectCU Mini przygotowana przez firmę ASUS. Nowa karta jest kontynuacją modelu ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini. Bez problemu mieści się na płytach głównych z niewielką wolną przestrzenią i idealnie współpracuje z rozwiązaniami mini-ITX. Rdzeń jej procesora taktowany jest zegarem 1072MHz, a 2GB pamięci GDDR5 działają z prędkością 6008MHz.

DirectCU w wersji Mini

Dobrze znany użytkownikom układ chłodzenia DirectCU został dostosowany do mniejszych wymiarów karty. Wykorzystuje komorę parową i płaskie, miedziane przewody cieplne, które przyspieszają rozpraszanie ciepła. Wentylator CoolTech zapewnia wielokierunkowe chłodzenie i zmniejsza hałas podczas pracy. Rozmiar nie wpływa na wydajność chłodzenia – dorównuje ono pełnowymiarowym kartom firmy ASUS, spełniając wytyczone standardy. Obniża temperaturę o 20% (ok. 7,5°C) i działa trzykrotnie ciszej od referencyjnej GTX 760.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini 2

Direct Power i Super Alloy Power dla stabilnego działania

Karta ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini wykorzystuje technologię Direct Power, która jest pomostem pomiędzy komponentami zasilającymi, a procesorem graficznym. Zwiększa stabilność, obniża impedancję o 56%, latencję zasilania oraz o 15% redukuje temperaturę obwodu drukowanego, dzięki lepszemu rozpraszaniu ciepła za pomocą większej liczby kanałów. Kondensatory, dławiki i tranzystory Super Alloy Power zostały wykonane z materiałów zapewniających odporność na wysokie temperatury i wytrzymałość przy dużych obciążeniach. Dzięki temu przedłużają żywotność urządzenia, nawet 2,5-krotnie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Szybka i łatwa regulacja z GPU Tweak

Do karty ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini dołączone jest ekskluzywne rozwiązanie do regulacji ustawień i łatwiejszego przetaktowywania – GPU Tweak. Intuicyjny interfejs wyświetla szczegółowe informacje i bieżący stan karty w GPU-Z. Użytkownicy bez problemu mogą kontrolować częstotliwość taktowania rdzenia, prędkość wentylatora, napięcie oraz zużycie energii, a w efekcie uzyskać większe osiągi karty. Rozwiązanie pozwala również na tworzenie dedykowanych profili dla gier, które w połączeniu z łatwym podkręcaniem umożliwia maksymalizację wydajności.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini

Dostępność i ceny

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini w Polsce będzie w sprzedaży od połowy września 2013.

Cena karty będzie taka sama jak ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Najmniejsza karta graficzna z serii GTX 700
Autor: Łukasz