PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Premiera nowej gry Techlandu - StarDrive

Premiera nowej gry Techlandu - StarDrive

Wydawnictwo Techland co chwilę nas zaskakuje, wypuszczając kolejne ciekawe tytuły. Tym razem ruszyła sprzedaż gry StarDrive, gatunek strategii 4x ma szansę ożyć i zostać na nowo zdefiniowany właśnie przez tą grę. Do tego cena nowej gry jest naprawdę rewelacyjna. StarDrive jest dostępny na platformę PC w cenie 59,90 zł w polskiej wersji językowej.

Gra jest dziełem niezależnego studia deweloperskiego Zero Sum Games. Jak wiemy, gry twórców niezależnych cieszą się obecnie ogromną popularnością i mogą śmiało konkurować z propozycjami gigantów rynku gier. Do dyspozycji graczy oddano osiem zdefiniowanych ras obcych oraz stworzono możliwość wykreowania własnej, wg osobistych preferencji. Kierując losami wybranej przez siebie rasy i przy wykorzystaniu technik dyplomacji, siły militarnej i wpływów ekonomicznych, gracz zdobywa dominację we wszechświecie.

StarDrive

"W zeszłym roku dzięki staraniom naszego wydawnictwa wprowadziliśmy na rynek grę Endless Space, która została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i dała nam do zrozumienia, że ludzie poszukują tego typu rozrywki.” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland. „Dlatego cieszymy się, że w naszym planie wydawniczym pojawia się StarDrive, czyli produkcja która uosabia wszystko to, co najlepsze w grach z kanonu 4X, biorąc za wzór takie produkcje jak np. Master of Orion.” – dodaje Gawlikowski.

StarDrive

StarDrive

Jak to bywa w grach z serii 4X, będziemy koncentrować się na: eksploracji, ekspansji, eksploatacji oraz eksterminacji. Początki gry będą trudne, niewielkie zasoby surowców, kilka statków do dyspozycji i cała galaktyka czekająca na podbój. Oczywiście nieodzowne będą zdobycze technologiczne, dzięki którym uzyskamy przewagę nad wrogimi rasami.

Rozgrywka w StarDrive toczy się w czasie rzeczywistym i jest połączona z bezstopniowym zoomem, pozwalającym na płynne przejście z szerokiego widoku strategicznego, aż do taktycznego zbliżenia. Gra oferuje system modułowy, pozwalający na konstruowanie statków kosmicznych według własnej wyobraźni. Skład i rozmieszczenie modułów ma decydujące znaczenie dla wydajności każdego z elementów floty. Deweloperzy StarDrive zadbali również o możliwość indywidualizacji uzbrojenia i wyposażenia.

StarDrive

StarDrive

StarDrive zaskoczy nas świetną oprawą wizualną oraz niesamowitymi przerywnikami filmowymi.

StarDrive od dziś dostępny na rynku na platformę PC w cenie 59,90 zł.

O firmie Techland

Techland jest wiodącym polskim developerem gier na komputery PC i konsole oraz wydawcą gier i oprogramowania na terenie Polski. Firma rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku, zatrudniając obecnie 250 specjalistów we Wrocławiu, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim i kanadyjskim Vancouver. Produkty Techlandu odnoszą komercyjne sukcesy i cieszą się uznaniem graczy oraz recenzentów na całym świecie. Firma jest także właścicielem marki Shortbreak Studios oraz portalu legeo.pl.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Premiera nowej gry Techlandu - StarDrive