PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

AMD Radeon R7 260 wszechstronna karta graficzna z serii R7

  • Dodano: 4 lata, 7 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
AMD Radeon R7 260 wszechstronna karta graficzna z serii R7

AMD Radeon R7 260 to jedna z nowszych kart, która została właśnie zapowiedziana przez firmę AMD. Przypadnie ona do gustu szczególnie graczom, którzy oczekują efektywnego podniesienia wydajności swojego komputera. Dowiedzcie się o niej więcej z naszego newsa.

AMD Radeon R7 260 to karta graficzna, która bazuje na nagradzanej już architekturze Graphics Core Next (GCN). Ważną jej cechą jest także obsługa technologii Mantle opracowanej przez firmę AMD. Czym to skutkuje? Głównie tym, że dzięki owej technologii, developerzy gier będą mogli lepiej zoptymalizować swoje nowe tytuły. Gracze zyskają więc na wydajności.

AMD Radeon R7 260

Warto dodać, że karta graficzna AMD Radeon R7 260 to środkowy segment tych urządzeń, czyli jeden z najpopularniejszych. W skrócie oznacza to, że za kartę nie zapłacimy jakiejś gigantycznej kwoty, ale jednocześnie wydajność będzie stała na bardzo dobrym poziomie. Wystarczy tylko spojrzeć na poniższy wykres.

AMD Radeon R7 260 2

„Karta graficzna AMD Radeon R7 260 otrzymała wszystkie te unikalne funkcje, które wyróżniają markę Radeon na tle konkurencji,” powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager w Graphics Business Unit w firmie AMD. „Naszym celem jest dostarczanie najlepszych technologii obliczeniowych do gier i innowacyjnych doznań z samego grania za sprawą naszej linii uznanych kart graficznych.”

Z ostatniej chwili!

AMD właśnie wydało nowy komunikat dotyczący omawianej karty. Poniżej pełny komunikat:

Powoli staje się jasne, że branża gier poważnie się zmienia. Najnowsza generacja konsol jest już w sprzedaży i wobec tego następna generacja gier będzie opracowywana i optymalizowana dla układów AMD z architekturą GCN, które napędzają te konsole. Nowe możliwości w sferze audio również są w samym centrum zmian, jakie następują by poprawić doznania płynące z grania. Mantle to kolejny element tej układanki, która składa się na nowy obraz branży gamingowej, zwłaszcza że najlepsi deweloperzy już ogłosili wykorzystanie tej technologii w swoich nadchodzących tytułach. Karta graficzna AMD Radeon R7 260 wspiera wszystkie te rozwiązania i funkcje, zaś jej wydajność jest idealna dla tych, którzy myślą o modernizacji swoich komputerów.

Karta ta też jest odpowiedzią na rosnące potrzeby graczy zarówno w warstwie wydajności jak i funkcjonalności. AMD Radeon R7 260 oferuje dwukrotnie wyższą wydajność niż podobnie wycenione produkty 2-4 lata temu i jednocześnie jest gotowa na wymagania gier następnej generacji. Model ten ponadto jest świetnie wypozycjonowany obsługując technologie takie jak AMD TrueAudio przenosząca jakość oprawy audio na niespotykany dotychczas poziom, AMD CrossFire dająca dalszą możliwość modernizacji, a także AMD Eyefinity i AMD ZeroCore Power.

Tak upakowany wydajnością i funkcjami sprzęt w formie karty AMD Radeon R7 260 stanowi idealne rozwiązanie dla graczy potrzebujących znakomitego stosunku ceny do możliwości. Cena sugerowana tego modelu wynosi 109 USD, zaś dostępność sprzętu planowana jest na połowę stycznia 2014.

blog comments powered by Disqus
AMD Radeon R7 260 wszechstronna karta graficzna z serii R7
Autor: Łukasz