PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

BenQ G925HDA - monitor 18,5” z funkcją Full i Aspect

BenQ G925HDA - monitor 18,5” z funkcją Full i Aspect

BenQ przedstawił nowy monitor LCD z serii G o przekątnej 18,5 cala – G925HDA. Premierowy model przeznaczony jest dla wszystkich grup użytkowników – w firmach, szkołach i w domowym zaciszu. Nowe monitory charakteryzuje 5ms czas reakcji, kontrast 700:1 (dynamiczny - DCR 4 000 000:1) i jasność 200cd/m2.

Monitor BenQ G925HDA oferuje tryb pracy pod nazwą - „Full” oraz „Aspect” – który pozwala na wyświetlanie obrazu o dobrej jakości i rozdzielczości na pełnym ekranie w rozdzielczości monitora 1366x768 pikseli i bez zniekształceń, w najlepszej możliwej jakości. Dodatkowo, technologia Senseye+photo zwiększa i polepsza jakość obrazu w zakresie wydajności i możliwości. Monitor ten jest także bardziej energooszczędny – ma mniejsze zużycie energii o 23,3% w stosunku do poprzednich modeli z serii „G”.

BenQ G925HDA

Dzięki nowym funkcjom BenQ oferuje dla odbiorcom lepszą jakość obrazu i możliwość decydowania o sposobie wyświetlania obrazu, czego nie ma w popularnych na rynku modelach monitorów o przekątnej 18,5 – 19 cali.

Tę swobodę wyboru dają funkcje „Full” i „Aspect”. W trybie „Full” wejściowy obraz, niezależnie od oryginalnych proporcji, przeskalowywany jest tak by zajmował cały ekran. Z kolei w trybie pracy „Aspect” obraz skalowany jest tak by nie zmieniane były proporcje obrazu i by nie powstawały zniekształcenia geometryczne.

BenQ G925HDA

Użytkownicy mogą w łatwy sposób przełączyć się między wymienionymi trybami pracy za pośrednictwem intuicyjnego menu. Ponadto spełnianiem oczekiwań użytkownika jest Senseye+photo, zaawansowana technologia polepszania obrazu firmy BenQ, która dynamicznie dostraja jasność i podświetlenie ekranu dla najpopularniejszych trybów pracy: Standard, Dynamiczny, Zdjęcie, Film, i sRGB. Senseye niezależne zarządza kolorami, ponadto pozwala użytkownikom dostosować parametry do indywidualnych preferencji w zakresie koloru, kontrastu, i jasności.

Monitor będzie dostępny w Polsce od połowy marca w sugerowanej cenie detalicznej 419 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (door-to-door).

blog comments powered by Disqus
BenQ G925HDA - monitor 18,5” z funkcją Full i Aspect