PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Nadchodzi Obniżka Cen Kart Graficznych!

Nadchodzi Obniżka Cen Kart Graficznych!

Obecny rok nie jest najlepszy dla komputerów PC. Notuje się bowiem zdecydowany spadek sprzedaży tych urządzeń. Wiąże się to też ze spadkiem sprzedaży poszczególnych podzespołów komputerowych, np. kart graficznych. Czym to jest spowodowane i co z tego może wyniknąć? O tym w naszym newsie.

Karty graficzne to jedne z najważniejszych, a na pewno najdroższych, podzespołów w komputerze. Są one ważne szczególnie dla graczy czy grafików. Sprzedaż tych urządzeń zaczęła jednak drastycznie spadać. Wiąże się to ściśle ze spadkiem popularności samych komputerów PC.

Eksperci zgodnie twierdzą, że spowodowane jest to urządzeniami i gadżetami mobilnymi, które z kolei zdobywają coraz to większe grono miłośników.

karty graficzne

Serwis Digitime przeprowadził badania, z których wynika, że tylko w drugim kwartale bieżącego roku sprzedaż kart graficznych na całym świecie zmalała o 30-40 proc. Wiele modeli zalega na sklepowych półkach. Oznacza to wstrzymywanie sprzedaży nowych urządzeń, a tym samym brak znaczących obniżek.

Sprawdź czołowe karty graficzne >>>

Cała sytuacja odbija się na poszczególnych partnerach OEM, którzy zwrócili się z prośbą do AMD i NVIDII o obniżkę cen. Wiele wskazuje na to, że dwaj główni producenci kart graficznych przystaną na ową prośbę i już niedługo ceny kart graficznych pójdą znacząco w dół, by ich sprzedaż się poprawiła. Możemy zatem zacierać ręce i uważnie obserwować ceny pożądanych przez nas modeli.

Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które karty graficzne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITION ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITIONBest of the best!
2Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sprawdź sam
3ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini Ten ma niezłą cenę!
4Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Polecany model
5Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Nadchodzi Obniżka Cen Kart Graficznych!
Autor: Łukasz