PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Świetna inicjatywa firmy Google - Balony z darmowym LTE

Świetna inicjatywa firmy Google - Balony z darmowym LTE

Ostatnio minął rok od pierwszych testów balonów z darmowym internetem, które unosiły się nad Nową Zelandią. Google nie mogło przepuścić tej rocznicy i postanowiło pójść o krok dalej, udostępniając balony z darmowym dostępem do LTE/4G.

Pierwsze urodziny Projectu Loon były dla firmy Google świetną okazją do zrobienia czegoś nowego, czegoś o krok dalej. Powstał bowiem testowy balon LTE, który unosi się nad północno-wschodnią Brazylią, dokładnie nad miejscowością Campo Maior i dostarcza internet do tamtejszej szkoły.

project_loon

Okolica, nad którą unosi się balon jest bardzo uboga. Mieszkańcy nie mają nawet dostępu do klasycznej sieci, umożliwiającej dzwonienie i wysyłanie SMS-ów. Dostęp do internetu był więc dla uczniów miejscowej szkoły wielką sprawą. Dla Google była to natomiast pierwsza okazja do przetestowania technologii LTE w unoszących się balonach. Wszystko wskazuje na to, że testy przebiegły bardzo dobrze.

Nadchodzi obniżka cen kart graficznych!

Warto też wspomnieć, o samym Project Loon. Zakłada on bowiem udostępnianie darmowego internetu w najuboższych regionach świata. Do tego celu wykorzystuje wspomniane wcześniej balony, które znajdują się w stratosferze Ziemi. Trzeba zaznaczyć, że Google przejęło firmę Skybox i możliwe, że w przyszłości skorzysta również z własnych satelitów.

blog comments powered by Disqus
Świetna inicjatywa firmy Google - Balony z darmowym LTE
Autor: Łukasz