PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

3 Sposoby na: Fotoradary

  • Dodano: 4 lata, 2 miesiące temu
  • Ocena: (0) (0)
3 Sposoby na: Fotoradary

Dzisiaj startujemy z nowym cyklem – „3 Sposoby na”. Oczywiście jak na portal VideoTesty.pl przystało przedstawiane na materiałach rozwiązania będą naturalnie związane z technologią. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a więc pierwszy odcinek poświęcimy na pomocne mobilne aplikacje, które przydadzą się podczas drogi nad morze, w góry czy Mazury. ;-)

Mianowicie chodzi o 3 sposoby na unikanie fotoradarów. My proponowane programy testowaliśmy w warunkach bojowych na Samsung Galaxy S4 z zainstalowanym Androidem 4.4 KitKat.

MySpeed

speed1speed2

Pierwsza propozycja jest darmowa, a dodatkowo najprostsza i najbardziej klarowana, bowiem przeznaczona przede wszystkim do monitorowania prędkości oraz oczywiście do informowania o fotoradarach. Z racji, że nie jest ona jednak zbyt popularna w Polsce, to baza przydrożnych skrzynek jest dosyć uboga, więc raczej musimy zwracać uwagę na ostrzeżenia co do prędkości. Aczkolwiek program ten posiada jeszcze jedną bardzo ciekawą funkcjonalność – mianowicie może rejestrować i zapisywać przebytą przez nas trasę wraz z parametrami jazdy. Warto jeszcze wspomnieć, iż MySpeed wykorzystuje Mapy od Google, tak więc możemy uruchomić chociażby widok z satelity.

Cena: DARMOWY

Wymagane połączenie z Internetem: NIE

Yanosik

yano1yano2

Kolejny sposób na prześladowców polskich kierowców to również darmowa aplikacja o nazwie Yanosik. Jest ona jednak znacznie bardziej rozbudowana i zaopatrzona w szereg różnych opcji, bowiem jest to pełnoprawna nawigacja! Jak twierdzą sami twórcy Yanosik pełni funkcję asystenta kierowcy. Oferuje powiadamianie na wielu płaszczyznach, m.in. o: fotoradarach, kontrolach drogowych, patrolach policji czy wypadkach i innych zdarzeniach. Co więcej, podobnie jak nawigacja Google, tak i polskie dzieło zostało wyposażone w opcję live traffic, która analizuje sytuacje na drodze pod kątem korków opierając się na prędkościach z jaką poruszają się kierowcy używający Yanosika. Zarówno pobranie jak i rejestracja aplikacji na stronie są bezpłatne. Rejestracja umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcjonalności jak podgląd aktualnej pozycji auta czy gromadzenie statystyk.

Cena: DARMOWY

Wymagane połączenie z Internetem: TAK

NaviExpert

navi1navi2

Na koniec coś dla sceptyków, którzy mają trochę więcej złociszy w portfelu. Jedna z najpopularniejszych w Polsce nawigacji z pełnym, profesjonalnym wsparciem – NaviExpert. Jest to rzecz jasna aplikacja płatna. Generalnie rzecz biorąc oferuje mniej więcej tyle co Yanosik, ale jako, iż jest to głównie nawigacja, to właśnie na tej kwestii producenci skupili się najbardziej – funkcja asystenta kierowcy nazywana tutaj „CB” jest raczej dodatkiem do całości. Niemniej jednak jej zaletami, które wyróżniają ją nad Yanosikiem to przede wszystkim bardziej dopracowana mapa, szeroki wybór lektorów oraz bardziej profesjonalne wsparcie. W aplecie opcji nas dzisiaj interesujących zgłaszać możemy: fotoradary, niebezpieczne miejsca, kontrole drogowe, remonty, wypadki oraz inspekcje drogowe. Podobnie jak przedstawiona wcześniej nawigacja, tak i NaviExpert korzysta z funkcji live traffic, dlatego tutaj również wymagane jest połączenie z Internetem.

Cena: 99 zł licencja na rok dla mapy Polski

Wymagane połączenie z Internetem: TAK

Podsumowanie

I tak kończy się pierwszy epizod 3 sposobów na wg VideoTesty.pl. Program ten ma mieć przejrzystą formę, dlatego odcinki są krótkie i mają przekazywać zwięzłe informacje. Pozostowiajcie swoje opinie, gdyż to dla Was tworzymy materiały i chcemy żeby były one dla naszej widowni jak najbardziej przystępne. Mamy nadzieje, że dzisiejszy epizod pozwoli Wam dobrać najlepszą aplikację na wakacyjne przygody i że w trakcie podróżowania żaden przydrożny fotoradar nie strzeli wam zacnej fotografii w waszym samochodzie.

blog comments powered by Disqus
3 Sposoby na: Fotoradary