PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Dyski Hybrydowe Najlepszym Rozwiązaniem w Laptopach?

Dyski Hybrydowe Najlepszym Rozwiązaniem w Laptopach?

Prawie każdy chciałby mieć w swoim laptopie lub komputerze stacjonarny dysk SSD. Takie urządzenie zapewnia bardzo szybką pracę systemu. Niestety ceny tego typu dysków są zazwyczaj wysokie. Ciekawą alternatywą są dyski hybrydowe, które są połączenie dysków HDD i SSD. Przeczytacie o nich więcej a naszym newsie.

Dyski hybrydowe łączą w sobie najlepsze cechy dysków HDD i SSD. Nie są oczywiście tak szybkie jak dyski SSD, ale na pewno lepsze w tym względzie od HDD. Stanowią magazyn danych z wirującymi talerzami (jak w tradycyjnych dyskach) oraz kością NAND flash, która odpowiada za zwiększenie szybkości i płynności działania naszego systemu oraz poszczególnych programów.

Dzięki dyskowi hybrydowemu zyskujemy więc zadowalającą pojemność oraz przyspieszenie naszego systemu operacyjnego. Warto dodać, że to wszystko w cenie wyraźnie mniejszej niż za dysk SSD. Trudno się dziwić, że taka alternatywa staje się coraz to popularniejsze.

Warto wyjaśnić filozofię pracy dysku hybrydowego. Można powiedzieć, że dysk "uczy się" nas. Co to oznacza? Urządzenie analizuje i wykrywa programy, których używamy najczęściej i wysyła je na swoją szybszą część. Reszta pojemności zarezerwowana jest do magazynowania multimediów oraz dużych plików. Jest to bardzo sprytne rozwiązanie, a jego skutki odczujemy już po krótkim czasie używania dysku poprzez sprawniejsze działanie systemu czy naszych ulubionych, najczęściej używanych programów.

Lenovo G710

Niestety nie wszystko jest takie kolorowe. Dyski hybrydowe to wciąż kategoria dość młoda, więc mamy tu parę wad. Pierwszą z nich są tradycyjnie talerze, które zwiększają temperaturę urządzenia i narażają je na uszkodzenia mechaniczne czy pole magnetyczne. Kolejnym minusem jest to, że przyśpieszenie dotyczy odczytu, a zapis pozostaje bez zmian. Dyski hybrydowe są również droższe od zwykłych HDD, ale za to wyraźnie tańsze niż najszybsze SSD.

Czy warto zaopatrzyć nasz komputer czy laptop w dysk hybrydowy? To już nasza decyzja. Są tu pewne wady, ale rozwiązanie to stanowi na prawdę dobrą i przyszłościową alternatywę dla dwóch najpopularniejszych rodzajów dysków, czyli HDD i SSD, łącząc w sobie ich główne zalety, oczywiście w mniejszym stopniu, ale jednak.

Ciekawym urządzeniem wyposażony w hybrydowy dysk jest notebook Lenovo G710, który posiada również procesor Intel Core i3 czy 4GB RAM DDR3. Jego dysk ma pojemność 1008 GB, więc całkiem sporą, a jego szybkość będzie zdecydowanie lepsza od HDD. Cena urządzenia to 1969 zł, a więc też nie astronomicznie dużo.

Jakie dyski ssd są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dysków ssd z 9/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które dyski ssd warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ADATA 256GB SATA SSD Ultimate SU800 M.2 ADATA 256GB SATA SSD Ultimate SU800 M.2Best of the best!
2Crucial 275GB SATA SSD MX300 M.2 Crucial 275GB SATA SSD MX300 M.2 Sprawdź sam
3Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO Ten ma niezłą cenę!
4SanDisk 256GB SATA SSD X400 M.2 SanDisk 256GB SATA SSD X400 M.2 Polecany model
5Plextor 256GB SSD M.2 SATA M7VG Plextor 256GB SSD M.2 SATA M7VG Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Dysków SSD M.2 o Pojemności 256GB

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Dyski Hybrydowe Najlepszym Rozwiązaniem w Laptopach?
Autor: Łukasz